Euro 2020. Duńskie media: Stadion Parken oszalał

Piłka nożna
Euro 2020. Duńskie media: Stadion Parken oszalał
fot. PAP/EPA/Stuart Franklin / POOL
Reprezentacja Danii pokonała Rosję 4:1.

Duńskie media określiły grę swoich piłkarzy w wygranym 4:1 meczu z Rosją jako pokaz nie tylko umiejętności, lecz także siły psychicznej po dramatycznym wydarzeniu ze spotkania z Finlandią (0:1), kiedy Christan Eriksen doznał ataku serca. "Stadion Parken oszalał" - podkreślono po awansie do 1/8 finału.

Zdaniem duńskich gazet po dramacie z Eriksenem dwa kolejne mecze - z Belgią i Rosją - były niczym toczona z determinacją walka zranionego zwierzęcia o życie. "Udało się, lecz w Danii nikt chyba nie miał wątpliwości, że tak się to zakończy" - komentowano.

 

Dziennik "BT" wykrzyczał wręcz, że w poniedziałek chyba wszyscy Duńczycy byli nakręceni, a zwłaszcza te 25 tysięcy, które zasiadły na stadionie Parken. "Kibice skandowali "jeszcze jeden" i zaraz dostawali to, czego chcieli. Stadion oszalał" - dodano.

 

Według gazety, w poniedziałek obecna reprezentacja pokazała taką siłę, że w pełni zasługuje na przejęcie nazwy "duński dynamit", nadanej drużynie, która w 1992 roku zdobyła mistrzostwo kontynentu.

 

"Bilet z tego historycznego meczu będzie bezcenną pamiątką dla całych pokoleń, a na aukcjach osiągnie horrendalne ceny" - dodali komentatorzy telewizyjni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski napastnik idzie na rekord. Po raz dwudziesty zmienił klub

 

Zdaniem mediów wszystko tego dnia było od już początku specyficzne i magiczne, nawet kolory były odwrotne, bo cały stadion ubrał się na czerwono, a duńscy piłkarze zagrali w białych strojach. Z kolei w czerwonych wystąpili rywale.

 

Gazeta "Politiken" stwierdziła, że Duńczycy w drugiej części meczu niczym lodołamacz z hasłem "cała naprzód" przechodzili przez kolejne linie zrozpaczonych Rosjan, a bramki kolejne robiły na przeciwniku nokautujące wrażenie.

 

"Ekstrabladet" ocenił, że Duńczycy pomimo, że przez długi czas w poniedziałkowy wieczór balansowali na linii życia i śmierci, nagle obudzili w sobie zwierzę, które wręcz pożarło Rosjan.

 

Z kolei w "Jyllands-Posten" wskazano, że wynik 4:1 na Parken sprawił, że duńscy piłkarze zyskali drugie życie i wielki zastrzyk energii na dalszą część ME.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie