Ferdinando De Giorgi po igrzyskach w Tokio przejmie włoską kadrę siatkarzy

Siatkówka
Ferdinando De Giorgi po igrzyskach w Tokio przejmie włoską kadrę siatkarzy
fot. Cyfrasport
Ferdinando De Giorgi był selekcjonerem reprezentacji Polski w 2017 roku.

Nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch siatkarzy zostanie Ferdinando De Giorgi. 59-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził polską kadrę, a ostatnio był trenerem Cucine Lube Civitanova.

Ferdinando de Giorgi ma przejąć stery włoskiej reprezentacji po Gianlorenzo Blenginim. Rozpocznie pracę z drużyną narodową po igrzyskach w Tokio. Jego pierwszym wyzwaniem w nowej roli będzie start w mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w dniach 1–19 września. Italia zagra w grupie B w Ostrawie, a rywalami będą: Czechy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś i Czarnogóra.

 

Zobacz także: Obrońcy tytułu rywalem polskich siatkarzy! Poznaliśmy skład grup ME 2021

 

Nowy selekcjoner Italii to trener dobrze znany polskim kibicom. W latach 2015–17 prowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski (2016, 2017). Sukcesy osiągnięte z kędzierzyńskim klubem zapewniły mu nominację na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Szybko jednak rozstał się z tą posadą – podziękowano mu po klęsce Polaków w finałach ME 2017. Później prowadził jeszcze Jastrzębski Węgiel, z którym pożegnał się po otrzymaniu intratnej oferty z Cucine Lube Civitanova. Z tym klubem triumfował w 2019 roku w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Stracił pracę w lutym 2021, a w Lube zastąpił go... Gianlorenzo Blengini.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie