Liga Narodów siatkarzy 2021: Rosja - Włochy. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Rosja - Włochy to ostatni wtorkowy mecz przedostatniej kolejki rozgrywek Ligi Narodów siatkarzy. Rosjanie wciąż walczą o awans do najlepszej czwórki, co za tym idzie do półfinału turnieju w Rimini, Włosi stracili już na to szansę, ale na pewno zechcą poprawić swoja pozycje zajmowaną w stawce szesnastu ekip. Relacja i wynik na żywo meczu Rosja - Włochy na Polsatsport.pl od godziny 21:00.

W tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów Rosjanie wygrali dziewięć z trzynastu meczów. W poniedziałek pokonali 3:1 Niemcy i przedłużyli szansę na awans do czołowej czwórki. Przed nimi jeszcze dwa spotkania, wtorkowe z Włochami i środowe z Brazylią. To pierwsze zadanie wydaje się nieco łatwiejsze, drużyna z Ameryki Południowej gra bowiem w Rimini doskonale i rozbija jednego rywala po drugim. Jeżeli Rosjanom uda się wygrać z Włochami, to wciąż pozostanie im nadzieja na potknięcia innych ekip, czyli wyprzedzających ich Słowenii, Serbii i Francji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentant Niemiec siatkarzem Cuprum Lubin

 

Italia przegrała w poniedziałek z Brazylią 1:3, a była to jej siódma porażka w trzynastym występie. Pozostały już tylko dwie okazje do poprawienia miejsca w tabeli, w której teraz Włosi są na 11. pozycji. Po wtorkowym starciu z Rosja czeka ich jeszcze mecz z Niemcami, którym zakończą udział w turnieju w Rimini.

 

Liga Narodów siatkarzy jest organizowana przez FIVB od 2018 roku, jako kontynuacja rozgrywanej w latach 1990–2017 Ligi Światowej. Dwie dotychczas rozegrane edycje wygrała Rosja (2018, 2019). W 2020 roku impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Edycja 2021 odbywa się we włoskim mieście Rimini w "bezpiecznej bańce".

 

Relacja i wynik na żywo meczu Rosja - Włochy na Polsatsport.pl od godziny 21:00.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie