Reprezentant Niemiec siatkarzem Cuprum Lubin

Siatkówka
Reprezentant Niemiec siatkarzem Cuprum Lubin
fot. PAP/Lech Muszyński
Florian Krage zagra w Cuprum Lubin.

Młody niemiecki środkowy Florian Krage dołączył do drużyny Cuprum Lubin. 24-letni zawodnik jest reprezentantem Niemiec i aktualnie przebywa we włoskim Rimini, gdzie występuje w Siatkarskiej Lidze Narodów.

Dla Floriana Krage nadchodzący sezon 2021/22 będzie pierwszym, który rozegra poza granicami swojego kraju. Do tej pory trzy lata grał w barwach VfL Pinneberg (2014–17), gdzie zaczynał swoją przygodę z siatkówką. W 2016 roku przeniósł się do klubu SVG Luneburg, grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Tam spędził ostatnie pięć lat, lecz teraz postanowił sprawdzić się za granicą i na swój nowy klub wybrał właśnie Cuprum Lubin.

 

Zobacz także: Siatkarz Jastrzębskiego Węgla wypożyczony do Cuprum

 

W minionym sezonie Florian Krage wraz z zespołem zakończył zmagania ligowe tuż za podium – na 4. miejscu. Aktualnie przebywa w bańce we włoskim Rimini, gdzie bierze czynny udział w zmaganiach Ligi Narodów. Krage jest trzecim środkowym w drużynie Pawła Ruska obok Dawida Guni i Pawła Pietraszki, z którymi klub już wcześniej przedłużył kontrakty zawodnicze.

 

RM, Polsat Sport, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie