Euro 2020: Polska awansuje do 1/8 finału? Możliwe scenariusze

Piłka nożna
Euro 2020: Polska awansuje do 1/8 finału? Możliwe scenariusze
fot. PAP
Robert Lewandowski poprowadzi Polskę do zwycięstwa nad Szwecją?

Szwecja po poniedziałkowych meczach EURO 2020 jest już pewna awansu, nawet jeśli zajmie trzecie miejsce w grupie E. Jasna jest również inna kwestia - żeby awansować do fazy pucharowej Polacy MUSZĄ w środowy wieczór zdobyć trzy punkty przeciwko ekipie Trzech Koron. Które miejsce w grupie E zajmą wtedy Biało-Czerwoni? Przyjrzyjmy się możliwym scenariuszom.

W razie wygranej ze Szwedami będziemy mieli cztery oczka na koncie, podobnie jak nasi środowi rywale. Jeśli o tej samej porze Hiszpanie zremisują ze Słowacją, to spadną na ostatnią lokatę, a Słowacy zrównają się z Polską i Szwecją pod względem punktów.

 

W takim wypadku o kolejności decyduje bilans bezpośrednich spotkań między wszystkimi trzema zainteresowanymi drużynami – odpadają wyniki z Hiszpanią, z którą każdy zremisował. Wszyscy z tercetu mają po zwycięstwie i porażce. Liczą się więc bramki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bilans meczów Polski i Szwecji

 

Jeśli Polska wygra ze Szwecją 1:0, podobnie jak Słowacy będziemy mieli bilans 2-2. Wtedy zajmiemy drugie miejsce, bo po skreśleniu Szwecji, która ma gorszy bilans 1-1, do ustalenia kolejności między Słowacją a Polską bierze się wynik bezpośredniego meczu.

 

Co jest potrzebne, by Polska wygrała grupę? Zakładając remis w drugim meczu, triumf Biało-Czerwonym da każde zwycięstwo ze Szwedami wyższe niż jednym golem, ale także każde jednobramkowe wyższe niż 1:0.

 

Co jednak, jeśli w spotkaniu Słowaków z Hiszpanami nie padnie remis? Wygrany tego starcia wygrywa wtedy grupę, wyprzedzając zarówno Polaków, jak i ekipę Trzech Koron. Przegrany żegna się z turniejem. Podopieczni Paulo Sousy wyprzedzają wtedy Szwecję korzystnym wynikiem bezpośredniego spotkania. Jesteśmy w grupie drudzy i 28 czerwca gramy w Kopenhadze z drugim zespołem grupy D.

 

Paweł Ślęzak, A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie