Euro 2020: Portugalia - Francja 2:2. Gol Cristiano Ronaldo

Ronaldo z dubletem w meczu z Niemcami.

Rzut karny to jeszcze nie gol? Niby tak, ale nie w meczu Portugalia - Francja! W 60. minucie do wyrównania 2:2 doprowadził Cristiano Ronaldo, wykorzystując drugi raz w tym spotkaniu jedenastkę.

Fenomenalny mecz na stadionie w Budapeszcie. Ronaldo rozpoczął strzelanie w 31. minucie po golu z karnego. Tuż przed przerwą wyrównał Karim Benzema, również z jedenastki. Francuz dał prowadzenie Francji w 47. minucie, natomiast w 60. minucie wynik na 2:2 ustalił Ronaldo - kolejny raz z jedenastu metrów.

Euro 2020 to najważniejsza piłkarska impreza tego roku. Turniej z udziałem 24 drużyn jest rozgrywany od 11 czerwca do 11 lipca w jedenastu miastach: Rzymie, Baku, Kopenhadze, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Amsterdamie, Glasgow, Sewilli, Budapeszcie, Monachium i Londynie. Wśród uczestników była reprezentacja Polski, którą prowadzi Paulo Sousa.