Euro 2020: Portugalia - Francja. Spektakl z golami czterema. Bohaterami Ronaldo i Benzema

Cristiano Ronaldo był jednym z bohaterów meczu Portugalia - Francja.

To był prawdziwy piłkarski spektakl, w którym powiedzenie, że rzut karny to jeszcze nie gol nie miało racji bytu. Oglądaliśmy bowiem aż trzy "jedenastki" - wszystkie skutecznie wykonane. Prym wiedli Cristiano Ronaldo i Karim Benzema a mecz Portugalia - Francja zakończył się remisem 2:2, który uszczęśliwił obie reprezentacje.

Był to mecz na wagę wyjścia z grupy. Francja miała już zapewniony awans przed tym spotkaniem, ale Portugalia musiała postawić kropkę nad "i", licząc na korzystny wynik w Budapeszcie lub na zwycięstwo Niemców z Węgrami w Monachium.

Spotkanie było godne starcia mistrzów Europy z mistrzami świata. Lepiej zaczęli Portugalczycy, którzy w 31. minucie objęli prowadzenie za sprawą wykorzystanego rzutu karnego przez Ronaldo.

Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Karim Benzema, również poprzez strzał z jedenastego metra.

W drugiej połowie Benzema poszedł za ciosem, ale tym z akcji po świetnym podaniu Paula Pogby. Napastnik Realu Madryt wpadł w pole karne i pewnym strzałem po długim rogu dał prowadzenie Francuzom.

"Trójkolorowi" dali się jednak ponownie zaskoczyć, niejako na własne życzenie, popełniając przewinienie we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł rzecz jasna Ronaldo, który drugi raz w tym spotkaniu pokonał Hugo Llorisa. Dla gwiazdora Juventusu był to już piąty gol na tegorocznym Euro.

Taki wynik zadowalał oba zespoły, przy scenariuszu, w którym Niemcy pokonali ambitnie walczących Węgrów.

Pasjonujące spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Francuzi wygrali grupę F, podczas gdy Portugalia awansowała do fazy pucharowej z trzeciej lokaty.

Portugalia - Francja 2:2 (1:1)

Bramki: Ronaldo 31 (k), 60k. - Benzema 45+2 (k), 47

Portugalia: Rui Patricio - Raphael Guerreiro, Pepe, Ruben Dias, Nelson Semedo (79. Diogo Dalot) - Renato Sanches (88. Sergio Oliveira), Danilo Pereira (46. Joao Palhinha), Joao Moutinho (73. Ruben Neves) - Diogo Jota, Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva (72. Bruno Fernandes)

Francja: Hugo Lloris - Jules Kounde, Raphael Varane, Presnel Kimpembe, Lucas Hernandez (46. Lucas Digne, 52. Adrien Rabiot) - Corentin Tolisso (66. Kingsley Coman), Paul Pogba, Antoine Griezmann (87. Moussa Sissoko), N Golo Kante, Kylian Mbappe - Karim Benzema