Euro 2020: Słowacja - Hiszpania. Wielki triumf Hiszpanii!

Hiszpania pokonała Słowację 5:0.

W środowym spotkaniu grupy E reprezentacja Słowacji wysoko przegrała z Hiszpanią 0:5 i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w tabeli. Efektowana wygrana ekipy z Półwyspu również zapewniła im awans do kolejnej rundy Euro 2020.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli Hiszpanie, którzy byli rozdrażnieni remisami ze Szwecją oraz Polską. Od pierwszych minut przewaga gospodarzy (spotkanie odbyło się w Sewilli) była wyraźna i gol dla "La Furia Roja" wisiał w powietrzu.

Już w 12. minucie prowadzenie Hiszpanii mógł zapewnić Alvaro Morata, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Słowacji długo bronili się, ale w końcu skapitulowali w 30. minucie za sprawą... samobójczego trafienia bramkarza Martina Dubravki, który wbił piłkę do własnej bramki.

Jeszcze przed przerwą, gola do szatni strzelił Aymeric Laporte, który wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła Gerarda Moreno, wyciągnął się jak struna i strzałem głową skontrował piłkę, sprawiając, że Dubravka był bez szans w tej sytuacji.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i dominacja Hiszpanii nadal była olbrzymia. W efekcie w 56. minucie gola strzlił Pablo Sarabia po asyście Jordiego Alby.

W 66. minucie na boisku zameldował się Ferran Torres, który sześćdziesiąt sekund później sfinalizował akcję całego zespołu i efektownym strzałem piętką dal prowadzenie Hiszpanii już 4:0.

Kanonada została zwieńczona identycznie jak została zapoczątkowana - od gola samobójczego. Do własnej bramki trafił tym razem Juraj Kucka.

Hiszpania wygrała efektownie 5:0 i zajęła drugie miejsce w grupie. Słowacja uplasowała się na trzeciej lokacie, ale trzy wywalczone punkty z Polską nie pomogły jej w uzyskaniu awansu i podobnie jak Biało-Czerwoni odpadli z turnieju.

Słowacja - Hiszpania 0:5 (0:2)
Bramki: Dubravka 30 (s), Laporte 45+3, Sarabia 56, F. Torres 67, Kucka 71 (s)

Słowacja: Martin Dubravka - Peter Pekarik, Lubomir Satka, Milan Skriniar, Tomas Hubocan - Juraj Kucka, Lukas Haraslin (69. Tomas Suslov), Marek Hamsik (90. Laszlo Benes), Jakub Hromada (46. Stanislav Lobotka), Robert Mak (69. Vladimir Weiss) - Ondrej Duda (46. Michal Duris)

Hiszpania: Unai Simon - Cesar Azpilicueta (77. Mikel Oyarzabal), Eric Garcia (71. Pau Torres), Aymeric Laporte, Jordi Alba - Sergio Busquets (71. Thiago Alcantara), Pedri Gonzalez, Koke - Gerard Moreno (77. Adama Traore), Pablo Sarabia, Alvaro Morata (66. Ferran Torres)