Liga Narodów siatkarzy: Włochy - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Przed nami ostatni akord tegorocznej fazy zasadniczej Ligi Narodów siatkarzy. W 15. kolejce reprezentacja Włoch na zakończenie zmagań zmierzy się z Niemcami. Obie ekipy nie mają bowiem szans na awans do strefy finałowej.

Włosi przystąpili do tegorocznej Ligi Narodów w rezerwowym składzie i od początku nie liczyli się w walce o czołowe lokaty. Italia po 14 meczach sześciokrotnie wygrywała i ośmiokrotnie schodziła z parkietu pokonana. W poprzedniej kolejce gospodarze turnieju potrafili jednak przeciwstawić się Rosji, przegrywając dopiero po tie-breaku.

 

Niemcy również nie zaliczą tego turnieju do udanych, ponieważ ich bilans przed ostatnim starciem wynosi cztery zwycięstwa i dziesięć porażek. We wtorek nasi zachodni sąsiedzi przegrali z Brazylią 0:3.

 

Zobacz także: Bartosz Kurek zalał się krwią podczas meczu Polska - Francja (WIDEO)

 

Liga Narodów siatkarzy jest organizowana przez FIVB od 2018 roku, jako kontynuacja rozgrywanej w latach 1990–2017 Ligi Światowej. Dwie dotychczas rozegrane edycje wygrała Rosja (2018, 2019). W 2020 roku impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Edycja 2021 odbywa się we włoskim mieście Rimini w "bezpiecznej bańce".

 

Relacja i wynik na żywo meczu Włochy - Niemcy od godz. 19:30 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie