NHL: Canadiens bardzo blisko awansu do wielkiego finału

Hokeiści Montreal Canadiens na wyjeździe pokonali Vegas Golden Knights 4:1 we wtorkowym meczu półfinału Pucharu Stanleya.

Hokeiści Montreal Canadiens na wyjeździe pokonali Vegas Golden Knights 4:1 we wtorkowym meczu półfinału Pucharu Stanleya. W rywalizacji w trzeciej rundzie play off w lidze NHL prowadzą 3-2 i już tylko jednego zwycięstwo potrzebują do awansu do wielkiego finału.

Podobnie wygląda sytuacja w drugiej parze 1/2 finału - obrońcy trofeum Tampa Bay Lightning wygrywają z New York Islanders 3-2.

Zespół Canadiens ma na koncie aż 24 zwycięstwa w Stanley Cup, ale ostatni raz triumfował w 1993 roku. W Las Vegas wykonał ważny krok, by znów móc rywalizować o puchar.

Pierwszą bramkę we wtorkowym spotkaniu strzelił Jesperi Kotkaniemi w 9. minucie. W drugiej tercji, między 27. a 30. minutą, wynik podwyższyli Eric Staal i Cole Caufield.

Jedynego gola dla "Złotych Rycerzy" uzyskał Max Pacioretty w 45. minucie.

Na 66 sekund przed końcową syreną rezultat ustalił Nick Suzuki, były gracz Golden Knights.

W strzałach minimalnie lepsi byli zawodnicy z Las Vegas 27:26. Bardzo dobrze spisywał się bramkarz Canadiens Carey Price - miał 26 skutecznych interwencji.

W nocy ze środy na czwartek odbędzie się szósty mecz półfinałowy Islanders - Lightning, a z czwartku na piątek Canadiens - Golden Knights. Być może już po tych potyczkach znani będą finaliści Pucharu Stanleya w 2021 roku.