Euro 2020: Niemcy - Węgry. Cztery gole i awans piłkarzy Loewa

Remis w meczu Niemcy - Węgry.

Choć reprezentacja Węgier dwukrotnie prowadziła z Niemcami, ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Podział punktów sprawił, że Niemcy grają dalej, a Węgrzy pożegnali się z turniejem Euro 2020.

Strzelanie w meczu Niemcy - Węgry sensacyjnie rozpoczęli ci drudzy za sprawą Adama Szalaia. Doświadczony napastnik wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i uderzeniem głową pokonał Manuela Neuera. Dla Węgrów było to drugie trafienie podczas Euro 2020 - wcześniej zremisowali 1:1 z Francją.

Choć Niemcy dążyli do wyrównania, do przerwy nie udała im się ta sztuka. Taki wynik w spotkaniu Niemcy - Węgry sprawiał, że podopieczni Joachima Loewa sensacyjnie zajmowali ostatnie miejsce w grupie F.

Obraz meczu nie zmienił się w drugiej połowie. Niemcy starali się wyrównać, ale nie potrafili zagrozić golkiperowi reprezentacji Węgier. Neuerowi zagrozili natomiast goście w 62. minucie, kiedy z rzutu wolnego trafili w słupek. Faworyci dopięli swego w 67. minucie. Fatalny błąd przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego popełnił węgierski bramkarz, a gola z najbliższej odległości strzelił Kai Havertz.

Radość Niemców z wyrównania trwała kilkadziesiąt sekund. Tuż po rozpoczęciu gry bramkę na 2:1 dla Węgrów zdobył Andras Schafer. Piłkarz Dunajskiej Stredy pokonał Neuera uderzeniem głową. W 81. minucie piłkarze Loewa byli o krok od wyrównania, jednak piłka po strzale Toniego Kroosa poszybowała obok bramki Gulacsiego.

W 84. minucie Niemcy strzelili gola na 2:2. Bramkę zdobył Leon Goretzka, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Pomocnik Bayernu Monachium oddał strzał z pola karnego i Gulacsi był bez szans. Jak się okazało, ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Wynik ten sprawił, że Niemcy grają dalej, a Węgrzy zajęli ostatnie miejsce w grupie F i pożegnali się z turniejem.

Niemcy - Węgry 2:2 (0:1)
Bramka: Havertz 67, Goretzka 84 - Szalai 11, Schafer 68

Niemcy: Manuel Neuer - Matthias Ginter (82. Kevin Volland), Mats Hummels, Antonio Ruediger - Joshua Kimmich, Ilkay Guendogan (58. Leon Goretzka), Toni Kroos, Robin Gosens (82. Jamal Musiala) - Kai Havertz (67. Timo Werner), Serge Gnabry (68. Thomas Mueller), Leroy Sane.

Węgry: Peter Gulacsi - Loic Nego, Endre Botka, Willi Orban, Attila Szalai, Attila Fiola (88. Nemanja Nikolic) - Laszlo Kleinheisler (88. Gergo Lovrencsics), Adam Nagy, Andras Schafer - Adam Szalai (82. Kevin Varga), Roland Sallai (75. Szabolcs Schoen)