Euro 2020. Jakub Kwiatkowski: Drużyna jest za tym, aby selekcjoner Paulo Sousa kontynuował pracę z kadrą

Piłka nożna
Euro 2020. Jakub Kwiatkowski: Drużyna jest za tym, aby selekcjoner Paulo Sousa kontynuował pracę z kadrą
fot. PAP
Selekcjoner Paulo Sousa.

Piłkarska reprezentacja Polski zakończyła udział w Euro 2020 na fazie grupowej, przegrywając dwa z trzech spotkań. Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski wyjaśnił, jakie nastroje panują w kadrze i co sami zawodnicy uważają o dalszej współpracy z selekcjonerem Paulo Sousą.

Jakie były pierwsze słowa piłkarzy po zakończeniu meczu ze Szwecją?

 

Jakub Kwiatkowski: Gdy ja wszedłem do szatni, to selekcjoner wygłaszał przemowę. To, co mogę powiedzieć i to, co widziałem, to rozczarowanie i duże rozgoryczenie. My tak samo to przeżywamy, za tym stał sztab ludzi, aby przygotowania wyglądały bardzo dobrze. Niestety boisko wszystko weryfikuje. Jest duże rozczarowanie, jechaliśmy aby wygrać, to frustrujące. I tak chwała piłkarzom, że w meczu ze Szwecją doprowadzili do remisu, kosztowało to nas wiele sił.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek: Wymiana trenera i zatrudnienie Paulo Sousy nie było błędem

 

Czy ktoś zrezygnuje z gry w kadrze po tym turnieju?

 

Ne wydaje mi się, żeby coś takiego miało miejsce. Żaden z zawodników czegoś takiego nie powiedział, za blisko jest do wznowienia meczów eliminacji mistrzostw świata, za dużo niedosytu, a nikt nie chciałby zakończyć kariery w taki sposób.

 

Czy piłkarze stoją murem za trenerem?

 

Tak, uważam ze drużyna jest za tym, aby selekcjoner Sousa kontynuował pracę z naszą reprezentacją. Rozmawiałem o tym z Robertem Lewandowskim, deklaracja jest jasna, to najmniej sensowny moment na wymianę selekcjonera. 30 sierpnia rozpocznie się zgrupowanie, 2 września pierwszy mecz eliminacji MŚ, nie ma czasu na dokonywanie zmian. Piłkarze wiedzą, ze coś drgnęło na plus, poprawiła się gra w ofensywie, gra wysokim pressingiem. Trzeba jeszcze popracować nad defensywą, bo to nasza główna bolączka.

Rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim:

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie