Robert Lewandowski o nieudanym Euro 2020: Ta historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej

Nieudany występ na Euro 2020 podsumował Robert Lewandowski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polscy piłkarze przegrali w Sankt Petersburgu ze Szwecją 2:3 i odpadli z mistrzostw Europy. Z grupy E awansowali ich środowi rywale oraz Hiszpanie, którzy pokonali Słowację aż 5:0, z którą Biało-Czerwoni również przegrali. Nieudany występ na Euro 2020 podsumował Robert Lewandowski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Szwedzi prowadzili po godzinie gry już 2:0 po dwóch golach Emila Forsberga (pierwszego z nich strzelił już w drugiej minucie), ale Biało-Czerwoni się nie poddawali. W 84. minucie było 2:2, za sprawą po dwóch trafieniach najlepszego w polskiej ekipie Lewandowskiego. Kapitan naszej reprezentacji w trakcie całego turnieju strzelił trzy gole w trzech meczach.

W starciu ze Szwedami remis nic jednak Polakom nie dawał. Próbowali do końca, lecz w doliczonym czasie gry stracili bramkę po strzale Viktora Claessona i pożegnali się z turniejem już na etapie fazy grupowej.

- Wszyscy jesteśmy rozczarowani i zdajemy sobie sprawę, że ta historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Walczyliśmy do końca. Dziękujemy za Wasze wsparcie, za wiarę w nasze możliwości - mamy zespół, który może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wiele radości. Dziękujemy ze jesteście - napisał Lewandowski na Facebooku.

W trzech meczach grupy E polscy piłkarze zdobyli tylko jeden punkt - wcześniej przegrali 1:2 ze Słowacją i zremisowali 1:1 z Hiszpanią.