Babilon MMA 23: Wyniki i skróty walk (WIDEO)

Sporty walki
Babilon MMA 23: Wyniki i skróty walk (WIDEO)
Fot. Babilon MMA

Gala Babilon MMA 23 dobiegła końca. W walce wieczoru Filip Stawowy pokonał jednogłośną decyzją sędziów Toniego Valtonena. Drugą porażkę z rzędu poniosła Róża Gumienna. W jej starciu z Vladleną Yavorską sędziowie orzekli niejednogłośną wygraną Ukrainki. Sprawdźcie wyniki i skróty walk gali Babilon MMA 23.

Wyniki walk gali Babilon MMA 23: 

 

Walka wieczoru w kategorii ciężkiej (do 120 kg):
3 x 5 min - Filip Stawowy (8-2, 7 KO) pokonał Toniego Valtonena (30-17, 13 KO, 4 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27). 

 

Walka w kategorii koguciej (do 61 kg):
3 x 5 min - Vladlena Yavorska (7-4 KO, 2 KO, 4 SUB) pokonała Różę Gumienną (3-2, 2 KO, 1 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28).

 

Walka w kategorii ciężkiej (do 120 kg):
3 x 5 min - Mateusz Łazowski (3-2, 1 KO) pokonał Marcina Kalatę (2-3, 2 KO) jednogłośną decyzję sędziów (29-27, 29-27, 29-27).

 

Walka w kategorii półśredniej (do 77 kg):
3 x 5 min - Łukasz Siwiec (5-1, 1 KO, 4 SUB) pokonał Kacpra Bróździaka (4-2, 3 SUB) przez poddanie (duszenie zza pleców w drugiej rundzie). 

 

Walka w kategorii słomkowej (do 52 kg):
3 x 5 min - Anita Bekus (4-2, 2 KO) pokonała Elizę Kuczyńską (0-2) jednogłośną decyzją sędziów (29-25, 29-25, 29-26). 

 

Walka w kategorii półśredniej (do 77 kg):
3 x 5 min - Konrad Rusiński (3-0, 1 KO, 2 SUB) pokonał Tomasza Skorodziłłę (1-1) przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie. 

 

Walka w kategorii lekkiej (do 70 kg):
3 x 5 min - Filip Lamparski (4-2, 3 KO) pokonał Adama Rybczyńskiego (1-2, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27).

 

Walka semi-pro w kategorii piórkowej (do 66 kg):
3 x 3 min - Bartek Stawinoga pokonał Fabiana Łuczaka niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 30-27). 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Gala Babilon MMA 23 przechodzi do historii. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo! 

Filip Stawowy wygrał jednogłośną decyzją sędziów! U trzech sędziów walka została wypunktowana stosunkiem 30-27!

III Runda

Znowu w stójce przeważał Stawowy. Valtonen wykonywał nieudane próby sprowadzeń. W końcówce rundy Stawowy kontrolował walkę w parterze i przypieczętował swoją wygraną. Prawdopodobnie będzie to pierwsze zwycięstwo decyzją w karierze Polaka!

II Runda

Nieudana próba obalenia Valtonena sprawiła, że Stawowy znalazł się na górze. Niespełna dwie minuty przed końcem rundy Valtonen przetoczył rywala i spędził resztę rundy w pozycji dominującej. Trudna do wypunktowania runda! 

I Runda

Obejrzeliśmy bardzo spokojną stójkę, w której minimalnie skuteczniejszy był Stawowy. Valtonen próbował sprowadzić walkę do parteru, ale Polak skontrował go i to on zajął pozycję z góry. Rundę zakończył będąc z góry w półgardzie. Pora na drugą rundę!

Pierwszy gong!

Nadszedł na najważniejszą walkę dzisiejszej gali. W klatce jest już Toni Valtonen. Filip Stawowy pojawi się w niej za chwilę!

W oczekiwaniu na walkę wieczoru zapraszamy na skrót walki Kalata - Łazowski. 

Vlada Yavorska zwyciężyła niejednogłośną decyzją sędziów! (29-28, 28-29, 29-28)

III Runda

Obie zawodniczki były już bardzo zmęczone, ale Gumienna była bardziej mobilna i efektywna. Widać to było zwłaszcza w początkowej fazie tej rundy. Później odważniej atakowała Ukrainka. To była naprawdę świetna walka! Niebawem dowiemy się, jak ten pojedynek punktowali sędziowie!

II Runda

To była szalona runda! Yavorska dwukrotnie próbowała poddań skrętówką, z kolei Gumienna w pewnym momencie była nawet w dosiadzie. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i końcówkę rundy to Polka spędziła na górze. Wszystko wskazuje na to, że ostatnie starcie będzie decydujące!

I Runda

Im dłużej trwała walka, tym większą przewagę w stójce zyskiwała Yavorska. W końcówce rundy Ukrainka ruszyła po sprowadzenie. Następnie obaliła Polkę i zaszła za jej plecy w parterze. Yavorska zapięła duszenie zza pleców, ale Gumienna nie odklepała. Uratował ją gong kończący rundę!

Czas na co-main event gali Babilon MMA 23. Vladlena Yavorska czeka już w klatce na Różę Gumienną!

Zapraszamy na skrót walki Broździak - Siwiec. 

Zwycięzcą walki został Mateusz Łazowski! Wszyscy trzej sędziowie punktowali 29-27. 

III Runda

Gdy doszło do klinczu przy siatce, Kalata wyprowadził niedozwolone ciosy łokciami w tył głowy. Sędzia zareagował odjęciem zawodnikowi z Nowego Targu jednego punktu. Później z góry kontrolował walkę Łazowski. Pojedynek potrwał pełne trzy rundy. Za moment poznamy werdykt!

II Runda

Znowu oglądaliśmy stójkę, aż do momentu, gdy Łazowski mocnym low-kickiem podciął rywala i przeniósł walkę do parteru. Tam zajął dosiad i z tej pozycji bezlitośnie okładał Kalatę do końca rundy. 

I Runda

Po obu stronach obejrzeliśmy niskie kopnięcia i pojedyncze ciosy. Można było jednak odnieść wrażenie, że obaj bali się zaryzykować, żeby nie nadziać się na kontrę. W końcówce rundy odważniej zaatakował Kalata, ale wtedy wybrzmiał gong kończący rundę. 

Nie zwalniamy tempa. Pora na starcie Marcina Kalaty z Mateuszem Łazowskim!

Siwiec klinczował i sprowadzał walkę do parteru. Na ziemi z każdą minutą pojedynku budował swoją przewagę, aż w końcu zaszedł za plecy rywala i zapiął duszenie zza pleców. Broździak musiał odklepać. Świetny występ Łukasza Siwca! 

Znakomity występ Łukasza Siwca! Zawodnik z Puław zwyciężył przez poddanie w drugiej rundzie!

Pora na starcie w dywizji półśredniej. Łukasz Siwiec skrzyżuje rękawice z Kacprem Broździakiem! 

Zapraszamy na skrót walki Bekus - Kuczyńska. 

W ten sposób Konrad Rusiński zapisał na swoje konto trzecie zawodowe zwycięstwo. 

Oto skrót widowiskowego starcia pomiędzy Rybczyńskim a Lamparskim. 

Tak wyglądało pierwsze starcie dzisiejszej gali. 

Trwa przerwa w gali. Do końca zostały jeszcze cztery pojedynki. 

Anita Bekus wygrała jednogłośną decyzją (29-25, 29-25, 29-26). Warto wspomnieć, że zawodniczce Octopus Łódź odjęto jeden punkt w pierwszej rundzie. 

Za nami trzyrundowy bój. Tym razem werdykt powinien być formalnością. Anita Bekus przez pełne trzy rundy kontrolowała walkę w parterze! 

Pora na pierwszą walkę pań podczas gali Babilon MMA 23. Eliza Kuczyńska jest już w klatce. Zaraz dołączy do niej Anita Bekus! 

Rusiński świetnie ruszał się w parterze i wykorzystał wpięcie za plecy. Tam zapiął mataleo, które Skorodziłło odklepał!

I mamy pierwsze skończenie przed czasem! Konrad Rusiński wygrał przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie!

Tomasz Skorodziłło vs Konrad Rusiński - to kolejne starcie Babilon MMA 22. Obaj już w klatce! 

Wszyscy trzej sędziowie punktowali walkę 30-27. Filip Lamparski zwycięzcą! 

Kolejna świetna walka na tej gali! Lamparski i Rybczyński pokazali wielkie zaangażowanie i nie odpuścili aż do końcowego gongu. Za moment dowiemy się, jak to starcie punktowali sędziowie!

Czas na drugą walkę dzisiejszej gali - Adrian Rybczyński zmierzy się z Filipem Lamparskim!

29-28, 30-27, 28-29 - Bartosz Stawinoga wygrał niejednogłośną decyzją sędziów! Niemniej jednak obaj zawodnicy zasłużyli na wielkie brawa. 

Ależ świetne otwarcie gali! Obaj zawodnicy pokazali charakter, dali świetną walkę i zasłużyli na owacje na stojąco! Za chwilę werdykt! 

Pora na walkę otwarcia dzisiejszej gali. Pojedynek został zakontraktowany w formule semi-pro. Bartek Stawinoga zmierzy się z Fabianem Łuczakiem!

Zaczynamy!

Witamy w relacji na żywo gali Babilon MMA 23. Początek wydarzenia o godzinie 20.00.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie