Liga Narodów siatkarek 2021: Dreszczowiec w Rimini! Złoto dla USA!

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych triumfatorem Ligi Narodów! Siatkarki z USA ukończyły rywalizację z zaledwie jedną porażką na koncie. W finale po niezwykle zaciętej walce pokonały 3:1 zawodniczki z Brazylii.

Spotkanie lepiej otworzyły Amerykanki, które szybko odskoczyły rywalkom. Na parkiecie brylowała Jordan Thompson, która zdobywała punkt za punktem. Brazylijki szybko jednak poprawiły grę i doprowadziły do wyrównania, a potem same objęły prowadzenie, głównie za sprawą bardzo dobrej dyspozycji atakującej Tandary. W samej końcówce byliśmy świadkami niezwykle zaciętej rywalizacji, z której zwycięsko wyszły zawodniczki z Ameryki Południowej.

Druga odsłona, podobnie jak poprzednia, stała pod znakiem wyrównanej walki, choć w końcówce Amerykanki nie uniknęły serii błędów, co błyskawicznie wykorzystały ich rywalki. Po zaciętej końcówce, godnej finału turnieju, triumfowały siatkarki z USA. Było 1:1.

W trzeciej partii niewiele się zmieniło i walka o wygraną toczyła się aż do ostatniej piłki. Ostatecznie to Amerykanki zapisały tę odsłonę na swoim koncie, w czym pomogły im błędy przeciwniczek w środkowej części seta.

Na początku czwartego seta dominowały Brazylijki, a punkty zdobywały na zmianę Ana Carolina i Tandara. Później do głosu doszły równie ich rywalki, które objęły prowadzenie i to właśnie one dowiozły je do końca spotkania. To ich trzecie złoto LN.

Brazylia - USA 1:3 (28:26, 23:25, 23:25, 21:25)