Niemiecka liga koszykarzy: Jakub Garbacz śladem Michała Michalaka

Jakub Garbacz odchodzi z zespołu mistrza Polski

Reprezentant Polski Jakub Garbacz od nowego sezonu będzie zawodnikiem zespołu Syntainics MBC Weissenfels, występującego w niemieckiej ekstraklasie. Koszykarzem tego klubu i królem strzelców w zakończonych rozgrywkach był inny kadrowicz Michał Michalak.

Kilka tygodni temu 27-letni Garbacz przedłużył umowę z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski do końca rozgrywek 2022/23, ale miał możliwość rozwiązania kontraktu i z niej skorzystał. Z zespołem trenera Igora Milicica zdobył mistrzostwo kraju i został wybrany MVP finału. W Energa Basket Lidze zdobywał średnio 16,4 punktu.

Powołany do reprezentacji Polski, w trakcie przygotowań do kwalifikacji olimpijskich pokazał się z dobrej strony i wywalczył miejsce w składzie. Wyróżniający się skutecznymi rzutami z dystansu zawodnik w spotkaniach z Brazylią był najlepszym strzelcem zespołu, zdobywając 21 i 15 punktów. W sumie w siedmiu meczach w kadrze zdobył 71 punktów.

W minionym sezonie ekipa z Weissenfels zajęła w lidze 15. pozycję. Jej lider Michalak, który ze średnią 20,5 pkt został królem strzelców niemieckiej ekstraklasy, od jesieni będzie reprezentował barwy innego jej klubu - EWE Baskets Oldenburg.

Garbacz i Michalak są w składzie reprezentacji, która w dniach 29 czerwca - 4 lipca wystąpi w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym w Kownie.