Ranking FIFA: Reprezentacja Polski awansowała, Francja też się pnie

Piłka nożna
Ranking FIFA: Reprezentacja Polski awansowała, Francja też się pnie
fot. Cyfrasport
Piłkarska reprezentacja Polski kobiet awansowała w światowej hierarchii

Kobieca reprezentacja Polski zajmuje 29. miejsce w opublikowanym w piątek rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), co oznacza awans o jedną pozycję w porównaniu z poprzednim, kwietniowym notowaniem. Liderkami pozostały Amerykanki, drugie miejsce utrzymały Niemki, a na trzecie awansowały Francuzki, poprzednio zajmujące czwartą pozycję.

Polki, prowadzone od niedawna przez trenerkę Ninę Patalon, podczas czerwcowego zgrupowania w Hiszpanii zremisowały z Finlandią 2:2 i wygrały z Czeszkami 5:0 w towarzyskich meczach.

 

Biało-Czerwone przygotowują się do startujących we wrześniu eliminacji do mistrzostw świata, które w 2023 roku rozegrane zostaną w Australii i Nowej Zelandii. W pierwszym meczu o punkty podejmą 17 września Belgię.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Widzę światełko w tunelu, Sousa powinien zostać"

 

W grupie F rywalami polskiej drużyny będą też ekipy Norwegii, Albanii, Kosowa i Armenii. Do rywalizacji w strefie UEFA zgłosiło się 51 zespołów narodowych. Zostały podzielone na dziewięć grup, sześcio i pięciozespołowych.

 

Eliminacje potrwają rok. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do finałów, a zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach. Dwa najlepsze zapewnią sobie awans, a trzecia będzie miała jeszcze szansę w interkontynentalnym turnieju barażowym z udziałem 10 ekip.W finałach MŚ wystąpią 32 drużyny, dwaj gospodarze - bez konieczności gry w kwalifikacjach.

 

Do zmiany na stanowisku selekcjonera doszło po zakończeniu w lutym eliminacji do ME. Polki zajęły trzecie miejsce w grupie, za Hiszpankami i Czeszkami, wyprzedzając Mołdawię i Azerbejdżan. Nie awansowały do finałów, a Miłosza Stępińskiego zastąpiła Patalon.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie