ATP na Majorce: Daniił Miedwiediew - Sam Querrey. Transmisja TV i stream online

Przed rozpoczynającym się w poniedziałek Wimbledonem Daniił Miedwiediew coraz lepiej czuje się na trawie

Daniił Miedwiediew zagra z Samem Querreyem w finale turnieju ATP 250 na Majorce (pula nagród 720 tys. euro). Wicelider światowego rankingu tenisistów i jego rywal z USA ostatnio rywalizowali się niemal równo cztery lata temu, również na nawierzchni trawiastej, ale w Eastbourne. 28 czerwca 2017 roku lepszy był Rosjanin, który wygrał w dwóch setach. Transmisja meczu Daniił Miedwiediew - Sam Querrey na Polsatsport.pl i w Ipla.tv. Retransmisja w Polsacie Sport Extra.

Miedwiediew jest na Majorce rozstawiony z "jedynką" i udowadnia, że już oswoił się z trawiastym kortem. W poprzednim tygodniu odpadł w pierwszej rundzie turnieju w Halle, tym razem ograł już trzech rywali i dotarł do finału. Rosjanin zaczął rywalizację od drugiej rundy, w której pokonał Francuza Corentina Mouteta. W ćwierćfinale był lepszy od rozstawionego z "piątką" Norwega Caspera Ruuda, a w piątkowym półfinale od Hiszpana Pablo Carreno-Busty. Zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w trzecim secie. W sobotę 25-letni tenisista z Moskwy będzie miał szansę na wygranie dziesiątego turnieju ATP w karierze.

Querrey trzysetowy mecz rozgrywał w ćwierćfinale, w którym pokonał Hiszpana Feliciano Lopeza. W piątek potrzebował dwóch setów, by wygrać z Francuzem Adrianem Mannarino. W sobotnim finale na Majorce spróbuje zrewanżować się Rosjaninowi za porażkę sprzed czterech lat.

Transmisja meczu Daniił Miedwiediew - Sam Querrey od godziny 16:00 na Polsatsport.pl i w Ipla.tv. O godzinie 18:00 premiera telewizyjna w Polsacie Sport Extra.