Mistrz kontra Mistrz. Davis: "Sprzątnę cię z ringu". Barrios: "Nie wiesz, co cię czeka"

Sporty walki
Mistrz kontra Mistrz. Davis: "Sprzątnę cię z ringu". Barrios: "Nie wiesz, co cię czeka"
fot. Materiały prasowe Premier Boxing Champions, Amanda Westcott
Transmisja gali w Atlancie od godziny 3:00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport

Dwóch niepokonanych pięściarzy u szczytu swoich możliwości, dwóch mistrzów świata. Na tym kończą się porównania Gervonty Davisa i Mario Barriosa. "Aztek" z San Antonio nie tylko jest prawie piętnaście centymetrów wyższy, ale bije się i ma pas w kategorii wagowej, w której umiejący kończyć pojedynki jednym ciosem Davis... nigdy nie występował.

Dodajmy do tego walkę niedawnego mistrza świata trzech organizacji Jeisona Rosario z mającym na koncie tylko jedną porażkę Ericksonem Lubinem i już wiadomo, że gala Showtime w Atlancie (na żywo w Polsacie Sport) zadowoli nawet najbardziej wybrednych fanów wielkiego boksu.

 

Przeczytajmy, co kilkadziesiąt godzin przed wyjściem na ring mówili główni bohaterowie.

Davis kontra Barrios, o regularne mistrzostwo świata wagi super lekkiej WBA

 

Mario "Aztek" Barrios/USA, 26 lat, mistrz świata wagi super lekkiej WBA (26-0, 17 KO):

 

- Mam nie tylko wzrost, żeby sprawić Tankowi wiele problemów - także odpowiednie umiejętności. Taki jest plan, bo i ja i on zadaje ciosy, zęby zrobić przeciwnikowi krzywdę. Chcemy mu zrobić krzywdę i go znokautować. Niech wygra lepszy - bez znaczenia czy to będzie runda numer 1 czy dwanaście. Nauczę Tanka Davisa co znaczy być w ringu z kimś takim jak ja. Wiem, że jestem gotowy, miałem znakomity obóz, podobnie jak on. Wiele się o sobie tej nocy dowiemy: spodziewam się po Davisie, że będzie znakomity, ale ja będę taki sam, a bomby będą latały po ringu. Mój trener (Virgil Hunter), to jeden z najlepszych w tym biznesie. Lubi podgrzewać atmosferę w sali treningowej i poza nią, ale na koniec to ja jestem odpowiedzialny za to, co się stanie w ringu. Virgil na wszystko mnie przygotował, będę też gotowy na wszelkie konieczne korekty w trakcie walki. Leonard Ellerbe (szef Mayweather Promotions, promotor Davisa), powiedział, że mają wielkie plany związane z Davisem. Jestem gotowy takie plany rozpieprzyć.

 

Gervonta "Tank" Davis/USA, 26 lat, mistrz świata wagi lekkiej WBA (24-0, 23 KO):

 

- Obóz treningowy był świetny, ale zawsze takie mamy. Cokolwiek Barrios wymyśli, jestem na niego gotowy i mam nadzieje, że na ringu walki nie zabraknie. Mam wrażenie, że on popełnił błąd. Nie chodzi tylko o jego przewagę wzrostu, ale jest także przekonany, że jest ode mnie silniejszy. Wyjdziemy na ring, to zobaczymy. Jeśli Barrios naprawdę wierzy, że nigdy nie widziałem kogoś takiego jak on, niech tak zostanie. Tacy jak on zawsze przekonują się jaka jest prawda dopiero na ringu, wtedy wychodzi kto jest kim. Pracuję w sali treningowej każdego dnia - wszystko po to, żeby być jeszcze lepszym pięściarzem. Zobaczycie co pokażę, a przeniesienie się do wagi super lekkiej to dla mnie duża szansa. Czekam na to, chcę dać kibicom to, czego oczekują - świetną walkę. Mój czas nadchodzi, wszyscy to wiedzą. Już teraz cieszę się na ten moment, atmosferę.Jak tylko go naruszę, to wiem, że szybko sprzątnę Barriosa z ringu. To będzie wybuchowa noc boks. Kiedy na treningach biję się z większymi od siebie, zawsze to dobrze wychodzi. Nienawidzę, kiedy rywale uważają mnie za małego, chcą to wykorzystać. To jest jedna z tych walk podczas której zobaczycie jak dobry jest Gervonta Davis. Barrios będzie zdziwiony, kiedy moje ciosy dojdą celu: nie chodzi tylko to, że mocno biję, ale gdzie te ciosy trafiają. Przekona się o tym w sobotnią noc. Nasza walka będzie znakomita, ale podczas tej gali wszystkie będą świetne. Chcę przyjść wcześniej do hali, żeby je pooglądać. Sobota będzie dla boksu czymś wielkim.

Lubin kontra Rosario, eliminator do mistrzowskiego pasa WBC wagi junior średniej

Erickson "Młot" Lubin/USA, 25 lat, były challenger do pasa WBC (23-1, 16 KO):

 

- Zdecydowałem się na walkę, z tak mocnym rywalem, bo nie potrzebuję pojedynków na rozgrzewkę. Nie potrzebuję łatwych walk. Chcę najlepszych w mojej kategorii wagowej: jak będę walczył o pas, jak wygram, będę mógł powiedzieć: biłem się z każdym. Chcę walk nie tylko z najlepszymi w mojej kategorii wagowej, chcę pojedynków z najlepszymi w boksie. Rosario zacznie jak zawsze - agresywnie. Jak będzie chciał boksować, to popełni błąd: nie ma szans, mam większe umiejętności. Jak zacznie agresywnie, to szybko go poskromię.

 

Jeison "Banan" Rosario/Dominikana, 26 lat, były mistrz świata WBC, IBF i WBA (20-2, 14 KO):

 

- Biję mocno z obu rąk, bez względu na to, czy to pierwsza czy ostatnia runda. Zupełnie nie obchodzą mnie ich opinie na mój temat. Dziś w nocy przekonamy się, kto jest szybszy, mocniejszy, ma większą wolę zwycięstwa. Reszta to tylko gadanie. Możecie oczekiwać wojny, bo jestem wojownikiem. Uwielbiam tak się bić - chcę, żeby fani boksu dostali swoją rozrywkę, byli szczęśliwi.

 

Transmisja gali w Atlancie od godziny 3:00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

Przemysław Garczarczyk z USA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie