Tour de France: Potężna kraksa na pierwszym etapie. Wszystko przez bezmyślność fanki

Inne
Tour de France: Potężna kraksa na pierwszym etapie. Wszystko przez bezmyślność fanki
fot. PAP
Na 1. etapie Tour de France doszło do poważnej kraksy.

W sobotę rozpoczął się wyścig Tour de France. Wielu kolarzy nie będzie wspominać go zbyt dobrze, ponieważ wzięli udział w ogromnej kraksie. Wszystko przez pewną fankę...

Do kraksy doszło na ok. 50 kilometrów przed metą pierwszego etapu. Jedna z kibicek, na wąskiej drodze, wystawiła do kamery ogromną planszę. Sęk w tym, że właśnie nadjeżdżał zwarty peleton. Pierwszy upadł Tony Martin (Team Jumbo-Visma), pociągając za sobą innych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy zwycięzcę Wyścigu Solidarności

 

W konsekwencji ucierpiało wielu kolarzy. Widać było połamane rowery... Jak się z czasem okazało, z wyścigu musiał się wycofać Jasha Sutterlin (Team DSM).

 

 

Prowadząca grupa, gdy dowiedziała się o tym, co się stało, zdecydowała się zwolnić i dać szansę, by peleton się "pozbierał". Organizatorzy zaapelowali do kibiców, by nie ryzykowali zdrowia zawodników dla zdjęcia czy pojawienia się w telewizji.

 

 

Na starcie 108. edycji Tour de France pojawiło się 184 kolarzy, w tym dwóch Polaków - Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Tytułu broni młody Słoweniec Tadej Pogacar z drużyny Majki, czyli UAE Team Emirates.

 

Zdjęcia z kraks z 1. etapu Tour de France na kolejnych stronach.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie