Euro 2020: Belgia - Portugalia 1:0. Gol Thorgana Hazarda

Thorgen Hazard cieszy się ze zdobycia gola na 1:0 w meczu 1/8 finału Euro 2020 z Portugalią.

Reprezentacja Belgii prowadzi z Portugalią 1:0 w meczu 1/8 finału Euro 2020, rozgrywanego w Sewilli. Pierwszego gola dla zespołu Roberto Martineza strzelił pomocnik Borussii Dortmund Thorgen Hazard.

Pierwsza połowa była rozgrywana w wolnym tempie i brakowało w niej efektownych akcji oraz licznych sytuacji podbramkowych. W 42. minucie Belgowie w końcu strzelili pierwszego gola. Thorgan Hazard przyjął podanie od Thomasa Meuniera i oddał bardzo mocny strzał z 20 metrów, posyłając piłkę w długi róg bramki Portugalczyków. Prowadzenie Belgów 1:0 utrzymało się do przerwy. Przed nami druga połowa spotkania.

Euro 2020 to najważniejsza piłkarska impreza tego roku. Turniej z udziałem 24 drużyn jest rozgrywany od 11 czerwca do 11 lipca w jedenastu miastach: Rzymie, Baku, Kopenhadze, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Amsterdamie, Glasgow, Sewilli, Budapeszcie, Monachium i Londynie. Reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Paulo Sousę, udział w turnieju zakończyła na fazie grupowej.