Liga Narodów siatkarzy: Kapitalny finisz Francji i koszmar Słowenii w trzecim secie! Earvin N'Gapeth zrobił "show"!

Earvin N'Gapeth świetnie zaprezentował się w końcówce trzeciego seta.

Reprezentacja Francji zdobyła brązowy medal w Lidze Narodów siatkarzy 2021. "Trójkolorowi" w meczu o trzecie miejsce pokonali 3:0 Słowenię. Zwycięstwo przypieczętowali znakomitą końcówką trzeciego seta. Wówczas zdobyli siedem punktów z rzędu.

Przy stanie 19:18 dla Słowenii Alen Pajenk zaserwował w siatkę. Gdy na tablicy wyników widniał remis, na zagrywkę wszedł Earvin N'Gapeth. 30-latek świetnie radził sobie na zagrywce. Swoimi serwisami odrzucał rywali od siatki, a nawet raz popisał się asem serwisowym. Dobrze funkcjonował również blok Francuzów.

Słoweńcy kompletnie pogubili się w końcówce. Nie mieli pomysłu, jak przeciwstawić się rozpędzonym "Trójkolorowym". Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:19. Całe spotkanie Francuzi wygrali 3:0.

Dla "Les Bleus" to drugi brązowy medal w rozgrywkach tej rangi.

Imponująca seria Francuzów w poniższym materiale wideo.