Michał Kozłowski nowym rozgrywającym ZAKSY

Siatkówka
Michał Kozłowski nowym rozgrywającym ZAKSY
fot. Cyfrasport
Michał Kozłowski w barwach Vervy wywalczył brąz PlusLigi.

Nowym rozgrywającym Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle został Michał Kozłowski. – Takim klubom jak ZAKSA się nie odmawia – powiedział siatkarz.

To właśnie Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle był pierwszym seniorskim klubem Michała Kozłowskiego. Rozgrywający siatkarską karierę rozpoczynał w GKPS Gorlice, w rozgrywkach juniorskich występował kolejno w SMS Spała i AZS Olsztyn. To właśnie z Warmii i Mazur trafił na Opolszczyznę. Dla stawiającego pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce Kozłowskiego trzy lata gry w Mostostalu były cennym doświadczeniem, zbieranym u boku takich rozgrywających jak Piotr Lipiński czy Petr Zapletal.

 

Zobacz także: Gigantyczny hit w PlusLidze! Jastrzębski Węgiel pozyskał gwiazdę światowego formatu

 

W 2007 roku Kozłowski przeniósł się na zaplecze ekstraklasy (do Nysy), gdzie spędził tylko jeden sezon. Nieco dłużej grał w klubach z Kielc (2008–13) czy Rzeszowa (2013–15, w sezonie 2013/14 wypożyczony do AZS Częstochowa). Następnie występował w słoweńskim ACH Volley Lublana (2014–16) oraz francuskim AS Cannes (2016). Po powrocie do PlusLigi bronił barw Espadonu Szczecin (2016–17), Trefla Gdańsk (2017-2019) oraz Onico/ Vervy Warszawa (2019–21). To właśnie ze stołecznego klubu doświadczony rozgrywający przenosi się do ZAKSY.

 

Sezony spędzone przez Michała Kozłowskiego w Gdańsku i Warszawie zaowocowały sukcesami w postaci wygranej w Pucharze Polski (2018) oraz dwukrotnego zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski (2018, 2021).

 

Jak przyznał doświadczony rozgrywający powrót na Opolszczyznę przywołuje u niego dobre wspomnienia.

 

– Cieszę się, że mogę ponownie tutaj być. Bardzo miło wspominam te trzy lata, jakie spędziłem w Kędzierzynie-Koźlu. Na pewno dla mnie ten powrót jest w pewnym sensie sentymentalną podróżą. Od czasu, kiedy po raz ostatni grałem w Kędzierzynie, jeszcze w barwach Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle, minęło 14 lat. Dobrze pamiętam swój ostatni mecz w starej hali w Kędzierzynie oraz pierwsze spotkanie w nowym obiekcie, jakim jest HWS "Azoty". Jestem więc chyba jednym z nielicznych zawodników obecnie grających, którzy jeszcze pamiętają jak się gra w tych dwóch obiektach – kontynuował Michał Kozłowski.

 

 

Komentując swoją decyzję nasz nowy zawodnik odniósł się również do pozycji Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie tylko na ligowym podwórku, ale również na europejskich parkietach.

 

– Na pewno marka jaką jest ZAKSA w polskiej siatkówce to taki top level. Takim klubom jak ZAKSA się nie odmawia, w dodatku kolejny rok spotka mnie przyjemność gry w europejskich pucharach. Także na pewno będzie to dodatkowa motywacja, a w dodatku otworzyła się szansa na dołączenie do klubu z Kędzierzyna-Koźla, który wygrał ostatnia edycję Ligi Mistrzów – to argumenty które na pewno mnie przekonały – dodał 36-letni rozgrywający.

RM, Polsat Sport, zaksa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie