Adam Kszczot zrezygnował z udziału w igrzyskach olimpijskich

Inne
Adam Kszczot zrezygnował z udziału w igrzyskach olimpijskich
fot. PAP
Adam Kszczot zrezygnował z występu na igrzyskach olimpijskich!

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich średniodystansowców Adam Kszczot zrezygnował z udziału w igrzyskach w Tokio. Jako powody swojej decyzji wymienił m.in. obóz w Kenii, po którym organizm odmówił posłuszeństwa, sprawy rodzinne i wyłączenie z treningów po szczepieniu.

Zawodnik RKS Łódź poinformował o tym w poniedziałek rano w mediach społecznościowych.

 

"Szanowni Kibice, przedstawiam Wam swój komunikat dotyczący udziału w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Najważniejszy moment dla każdego sportowca. Przygotowujemy się do tego latami. Ciężko pracujemy, aby pojechać na Igrzyska. Niestety tym razem nie będzie mnie na nich, mimo iż posiadam minimum i prawo startu, zdecydowałem inaczej. Zostaję w Polsce" - napisał Kszczot.

 

O takim przebiegu wypadków mówiono w kuluarach podczas mistrzostw Polski w Poznaniu, w których Kszczot nie wziął udziału. Kilka dni wcześniej podczas Memoriału Kusocińskiego w Chorzowie multimedalista mistrzostw świata i Europy zajął ostatnie miejsce w biegu na 800 m.

 

Kszczot poinformował w oświadczeniu, że nie ma jednego winnego, ale na jego decyzję wpłynęło "domino zdarzeń". Wymienił wśród nich obóz w Kenii, gdzie chciał się przygotowywać w najlepszych warunkach, ale mimo fantastycznego treningu po powrocie do Polski organizm odmówił posłuszeństwa. Na rezygnację z udziału w igrzyskach wpływ miały także sprawy rodzinne oraz złe samopoczucie, które wyłączyło go "na moment" z treningów po szczepieniu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adam Kszczot (@adam_kszczot)

 

"Ten rok, to wiele fantastycznego treningu, nowe doświadczenia i kolejna ważna lekcja w życiu. Dziękuję wszystkim tym, którzy trzymali kciuki. Nie składam broni i zaczynam przygotowania do drugiej części sezonu" - napisał 800-metrowiec.

 

Dodał, że trzyma kciuki za wszystkich olimpijczyków w Tokio. "Niech siła, pewność siebie, wiara i dobre wibracje będą z Wami" - wskazał.

 

W sezonie letnim Kszczot wystartował dotychczas trzy razy. Wszystkie występy były jednak poniżej oczekiwań. Najlepszy czas - 1.47,20 uzyskał 20 czerwca w Chorzowie. By myśleć o finale igrzysk olimpijskich najprawdopodobniej konieczne będzie bieganie ok. trzech sekund szybciej.

 

31-letni Kszczot to srebrny medalista mistrzostw świata w biegu na 800 m z Pekinu (2015) i Londynu (2017). To także trzykrotny mistrz Europy i multimedalista mistrzostw świata i Starego Kontynentu w hali. Dotychczas w igrzyskach startował dwukrotnie - w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). W obu przypadkach dotarł do półfinału.

 

Minimum uprawniające do startu w igrzyskach w Tokio w biegu na 800 m wypełniło pięciu biegaczy z Polski. Wcześniej ze startu w tej imprezie zrezygnował 17-letni Krzysztof Różnicki. Na tym dystansie Polskę reprezentować będą więc Patryk Dobek i Mateusz Borkowski. Możliwy jest także start Marcina Lewandowskiego, który posiada minima na 800 i 1500 m.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie