Eksperci zdradzili, kto czarnym koniem Euro 2020. "Ten zespół ma dodatkowy bodziec"

Piłka nożna
Eksperci zdradzili, kto czarnym koniem Euro 2020. "Ten zespół ma dodatkowy bodziec"
fot. PAP
Kto sięgnie po puchar Henri Delaunay'a?

Mistrzostwa Europy wkroczyły w decydującą fazę. W rundzie pucharowej nie brakuje zaskakujących rezultatów, co sprawia, że wielu ekspertów zastanawia się, którą drużynę można uznać mianem czarnego konia rozgrywek.

Nasi eksperci w programie Cafe Euro pokusili się o wytypowanie reprezentacji, które mogą sprawić niespodziankę i awansować do strefy medalowej. Najgłośniej mówi się o Czechach, którzy wyeliminowali Holandię. Jerzy Engel ma jednak innego kandydata.

 

- Trudno powiedzieć, kto jest czarnym koniem. Duńczycy też nie byli stawiani przed turniejem do takiej roli, ale patrząc jak grają, w jakiej są formie, jaką mają euforię plus ten dodatkowy bodziec, który skonsolidował drużynę - mimo że był to bardzo przykry bodziec w postaci Eriksena, mogą zawojować bardzo wiele - zaznaczył były selekcjoner.

 

Zobacz także: Euro 2020: Szwedzi trenowali psychikę na... kolejce górskiej

 

Z kolei Dariusz Dziekanowski wytypował inny zespół ze Skandynawii.

 

- Dodałbym Szwecję, który jest zespołem potrafiącym wygrywać mecze, który jest bardzo skuteczny, który od kilku lat ma stabilny skład. Tą swoją determinacją i konsekwencją potrafią wygrywać mecze. Wygrali ze Słowacją, zremisowali z Hiszpanią, co było dla niej sukcesem, bo Hiszpania to topowy zespół i wygrali z nami - rzekł były reprezentant Polski.

 

Jedną z par ćwierćfinałowych tworzą Duńczycy oraz Czesi, co oznacza, że któraś z tych ekip zamelduje się w półfinale Euro 2020.

 

- Będziemy mieli jednego półfinalistę, którego na pewno nikt się nie spodziewał, ponieważ będzie to Dania lub Czechy. Przed turniejem nikt raczej nie przypuszczałby, że któraś z tych ekip się tam znajdzie - skwitował Dariusz Kubicki.

 

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie