EURO 2020: Niderlandzkie media uderzają w trenera! "Zapłaciliśmy za jego głupotę"

Piłka nożna
EURO 2020: Niderlandzkie media uderzają w trenera! "Zapłaciliśmy za jego głupotę"
fot. PAP
Niderlandzkie media uderzyły w trenera Franka de Boera.

Niderlandzkie media bezlitośnie rozliczają trenera i piłkarzy Holandii za przegraną z Czechami 0:2 w niedzielnym meczu 1/8 finału mistrzostw Europy w Budapeszcie. „Pomarańczowi zapłacili za głupotę trenera” – ocenił dziennik „De Telegraaf”.

Największa gazeta Niderlandów zauważa, że drużyna „Oranje” została pokonana przez „przeciętnych piłkarzy z Czech”.

 

„Eliminacja ujawniła szokujący brak osobowości piłkarskich w kadrze” – pisze gazeta, obarczając jednak za porażkę przede wszystkim trenera. „Mistrzostwa to powód dla wielkiego wstydu dla Franka de Boera” – napisał „De Telegraaf”.

 

ZOBACZ TAKŻE:EURO 2020: Portugalskie media krytykują reprezentację i trenera

 

Liberalny dziennik NRC podkreślił, że trener reprezentacji utrzymywał wszystkich w iluzji, że „sukces jest możliwy”. „On nigdy nie nadszedł, bo i nie mógł” – oceniła gazeta.

 

„Czas postawić pytanie, czy nadal chcemy, aby Frank de Boer był trenerem naszej reprezentacji” – pyta z kolei dziennik „Algemeen Dagblad”. Zdaniem gazety porażka z Czechami zmusza federację do zmiany strategii.

 

„Nie jest dobrze i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej” – pisze AD. „Trener i piłkarze zawiedli na wszystkich frontach. Atak nie działał, a obrona to więcej niż tragedia” – wylicza gazeta.

 

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie