Euro 2020. Stanislav Levy: Polska ma lepszych piłkarzy niż Czechy

Piłka nożna
Euro 2020. Stanislav Levy: Polska ma lepszych piłkarzy niż Czechy
fot. PAP/EPA
Reprezentacja Holandii przegrała 0:2 z Czechami w 1/8 finału Euro 2020.

Stanislav Levy w programie "Cafe Euro" skomentował wygraną Czechów z reprezentacją Holandii w meczu 1/8 finału Euro 2020 oraz ocenił reprezentację Polski. - Polacy mają lepszych zawodników niż Czesi. Grają tam Lewandowski, Glik i Zieliński, ale w meczu z Holandią byliśmy prawdziwą drużyną i było to widać przez 90 minut. Ćwierćfinał z Danią będzie trudniejszym meczem, ale mamy szanse awansować i zagrać w półfinale - powiedział czeski trener, który w przeszłości pracował m.in. w Śląsku Wrocław.

Paulina Chylewska: Z dużym szacunkiem patrzymy na to, co Czesi zrobili. Spodziewał się pan takiego przebiegu spotkania?

 

Stanislav Levy: Tak, spodziewałem się tego. Moim zdaniem trener Czechów bardzo dobrze ich przygotował, podczas meczu z Holandią grali świetnie. 

 

Co pana zdaniem było główną przyczyną tego, że grali tak dobrze? Wszyscy podkreślają, że Czesi grali jako zespół i to ten kolektyw sprawił, że siła ofensywna Czechów była tak duża. 

 

Drużyna była doskonale przygotowana pod względem taktycznym. Sądzę, że na wynik miały wpływ dwie sytuacje. Pierwsza to interwencja bramkarza Tomáša Vaclíka, a parę sekund później Matthijs de Ligt dostał czerwoną kartkę. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Analiza meczów Holandia - Czechy oraz Belgia - Portugalia

 

W pierwszej połowie obserwowaliśmy dwa zespoły, które dość ostrożnie próbowały układać akcje. Ataki w drugiej połowie ośmieliły Czechów, do tego aby wykorzystać to, co mieli najlepszego. W jak dużym stopniu to zaprocentowało? Jak wielka jest siła tego zespołu?

 

Czesi są drużyną, a to jest to, czego zabrakło Polakom. W reprezentacji Polski są świetni zawodnicy tj. Lewandowski, Glik, Zieliński, ale nie są jednością na boisku. W meczu 1/8 finału z Holandią byliśmy prawdziwą drużyną i było to widać przez 90 minut.

 

Czy reprezentacja Czech jest faworytem kolejnego spotkania w meczu 1/4 finału przeciwko Danii? 

 

Myślę, że mecz z Danią będzie trudniejszy dla Czechów, ale mamy szansę to wygrać, awansować i zagrać w półfinale. 

 

Co będzie najistotniejsze w tym spotkaniu? 

 

Mecz przeciwko Danii będzie zupełnie inny niż przeciwko Holandii. Nie twierdzę, że będziemy faworytami, ale będzie to spotkanie na wysokim poziomie. Duńczycy w turnieju grali bardzo dobrze jako drużyna. 

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie