Tokio 2020: Pierwsza dama USA planuje przyjazd na otwarcie igrzysk

Inne
Tokio 2020: Pierwsza dama USA planuje przyjazd na otwarcie igrzysk
fot. PAP
Prawdopodobnie pierwsza dama USA weźmie udział w uroczystym otwarciu igrzysk olimpijskich w Tokio.

Pierwsza dama USA Jill Biden odwiedzi prawdopodobnie Tokio i weźmie udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich 23 lipca, ale raczej nie będzie jej towarzyszył prezydent Joe Biden – podał w niedzielę japoński dziennik „Yomiuri Shimbun”.

Według gazety władze Japonii i USA przygotowują obecnie wizytę Jill Biden w Tokio. W programie wizyty może się znaleźć spotkanie z szefem japońskiego rządu Yoshihide Sugą – przekazał „Yomiuri Shimbun”, nie podając źródła tych informacji.

 

Japonia jest jednym z najważniejszych sojuszników USA w Azji. Prezydent Biden wyrażał poparcie dla determinacji, z jaką japoński rząd dążył do zorganizowania w tym roku Igrzysk mimo pandemii Covid-19.

 

ZOBACZ TAKŻE: Adam Kszczot zrezygnował z udziału w igrzyskach olimpijskich

 

Francja, która jest organizatorem następnych Igrzysk przewidzianych na 2024 rok, ogłosiła już, że prezydent Emmanuel Macron planuje wizytę w Tokio i udział w ceremonii otwarcia 23 lipca.

 

Tymczasem w Japonii wciąż utrzymują się obawy, że międzynarodowe zawody mogą doprowadzić do nawrotu fali zakażeń koronawirusem, rozprzestrzenienia jego nowych wariantów i powstania nowych ognisk choroby na świecie.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie