Euro 2020: Zabójcza końcówka Anglików! Niemcy za burtą

Harry Kane i spółka awansowali do ćwierćfinału Euro 2020.

W pierwszym wtorkowym meczu 1/8 finału reprezentacja Anglii wygrała na Wembley z Niemcami 2:0. Gospodarze strzelili oba gole w ostatnim kwadransie rywalizacji.

Starciu odwiecznych rywali, finalistów mundialu w 1966 roku, zawsze dostarczało wielu emocji, ale nie zawsze tych pozytywnych. Tak było i tym razem, kiedy to angielscy kibice mocno wygwizdali niemiecki hymn.

Piłkarski klasyk zaczął się powoli od zachowawczej gry obu drużyn. Większą przewagę mieli Anglicy, ale to Niemcy w pierwszych minutach mogli objąć prowadzenie, lecz ich strzał z rzutu wolnego tuż przed polem karnym wylądował na murze.

Pierwsza połowa była jedynie przysmakiem przed daniem główny, które czekało na nas w drugiej części spotkania.

Anglicy długo kazali czekać swoim kibicom na gola, ale 75. minucie Raheem Sterling wykorzystał podanie z lewej strony Luke'a Shawa i z kilku metrów umieścił piłkę w siatce, ku euforii miejscowych kibiców.

Odpowiedź naszych zachodnich sąsiadów mogła być natychmiastowa, bowiem sam na sam z bramkarzem znalazł się Thomas Mueller. Napastnik Bayernu Monachium nie trafił jednak w światło bramki.

W myśl powiedzenia, że niewykorzystane akcje lubią się mścić, Anglicy poszli za ciosem w 86. minucie. Wówczas podanie Jacka Grealisha wykorzystał kapitan Synów Albionu - Harry Kane. Jego trafienie mocno przybiło mentalnie rywali, którzy stracili nadzieję na korzystny rezultat.

W samej końcówce Anglicy nie dali sobie wydrzeć prowadzenia. Euforia kibiców gospodarzy była nie do opisania. Ich zespół awansował do ćwierćfinału Euro 2020, natomiast Niemcy wracają do domu. Był to ostatni mecz w roli selekcjonera tej reprezentacji dla Joachima Loewa.

Anglia - Niemcy 2:0 (0:0)
Bramka: Sterling 75, Kane 86

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, Harry Maguire, John Stones - Kieran Trippier, Kalvin Phillips, Declan Rice (88. Jordan Henderson), Luke Shaw - Bukayo Saka (69. Jack Grealish), Harry Kane, Raheem Sterling

Niemcy: Manuel Neuer - Matthias Ginter (87. Emre Can), Mats Hummels, Antonio Ruediger - Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Toni Kroos, Robin Gosens (88. Leroy Sane) - Kai Havertz, Timo Werner (68. Serge Gnabry), Thomas Mueller (90+2. Jamal Musiala)