Frank de Boer nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii!

Piłka nożna
Frank de Boer nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii!
fot. PAP
Frank de Boer nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii.

To nie tak miało być! - mogą sobie powiedzieć wszyscy kibice holenderskiego futbolu. Reprezentacja "Oranje" po świetnej grze w fazie grupowej Euro 2020, sensacyjnie odpadła już w 1/8 finału po poraże z Czechami. Z tego powodu z funkcji trenera kadry zrezygnował Frank de Boer.

"De Boer zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Holandii" - napisano na oficjalnej stronie niderlandzkiego związku piłkarskiego.

 

Dowodzona przez niego Holandia rozpoczęła Euro 2020 od kompletu zwycięstw w fazie grupowej - odpowiednio z Ukrainą 3:2, Austrią 2:0 oraz Macedonią Północną 3:0. Wydawało się, że to dopiero początek marszu "Oranje" do strefy medalowej mistrzostw, a może nawet do zwycięstwa w całych zmaganiach.

 

Zobacz także: Euro 2020. Jan de Zeeuw: Komentarze w Holandii są bardzo ostre. To wielki wstyd i klęska!

 

Nic bardziej mylnego, ponieważ już w 1/8 finału Holendrów zatrzymali Czesi, którzy w Budapeszcie wygrali 2:0 i sensacyjnie wyeliminowali jednego z faworytów turnieju.

 

 

Olbrzymie rozczarowanie, jakie spotkało całą Holandię, skutkowało odejściem De Boera, który z reprezentacją "Pomarańczowych" pracował od jesieni 2020 roku. Wówczas przejął stery po Ronaldzie Koemanie, który odszedł do Barcelony. W sumie kadra pod jego wodzą rozegrała 15 meczów, osiem wygrywając, cztery razy remisując i trzy razy przegrywając.

 

Nie wiadomo na razie, kto będzie następcą De Boera.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie