Niemcy zawsze wygrywają? Gary Lineker odwołał słynne słowa

Niemcy odpadli z mistrzostw Europy już w 1/8 finału

Ostatnie lata nie są najlepsze dla reprezentacji Niemiec, jeśli chodzi o wielkie turnieje. Euro 2020 nasi zachodni sąsiedzi zakończyli już w 1/8 finału, a w pokonanym polu zostawili ich Anglicy. Po spotkaniu Gary Lineker odniósł się w mediach społecznościowych do słynnych słów wypowiedzianych przed 31 laty...

W półfinale mistrzostw świata 1990 we Włoszech Niemcy ograli reprezentację Anglii po rzutach karnych. Po spotkaniu Gary Lineker wypowiedział słynne słowa, które przeszły do historii piłki nożnej. - Futbol to prosta gra: 22 mężczyzn biega za piłką przez 90 minut, a na koniec i tak wygrywają Niemcy - powiedział Lineker.

Już w 2018 roku były angielski napastnik zaczął powoli wycofywać się ze swoich słów po tym, jak reprezentacja dowodzona przez Joachima Loewa odpadła w fazie grupowej MŚ w Rosji. - Piłka nożna to prosta gra. Dwudziestu dwóch mężczyzn ściga piłkę przez 90 minut, a na końcu Niemcy już nie zawsze wygrywają. Poprzednia wersja ogranicza się tylko do historii - komentował odpadnięcie Niemców.

Traf chciał, że w 2021 roku w 1/8 finału mistrzostw Europy doszło do meczu Anglików z Niemcami w 1/8 finału turnieju. Synowie Albionu świetnie rozegrali końcówkę spotkania i po golach Raheema Sterlinga oraz Harry'ego Kane'a ograli naszych zachodnich sąsiadów 2:0. Tym samym wyrzucili za burtę mistrzów świata z 2014 roku.

Wielkiego zwycięstwa Anglików nie omieszkał skomentować Lineker, który wbił też szpilkę ekipie Joachima Loewa. - Sądzę, że nadeszła pora, by powiedzenie "zawsze wygrywają Niemcy" odeszło do lamusa. Niech spoczywa w pokoju - napisał angielski ekspert na Twitterze.

W ćwierćfinale Euro 2020 Anglicy zmierzą się ze zwycięzcą meczu Szwecja - Ukraina.