Nikola Grbić obejmie reprezentację? Federacja poważnie zainteresowana

Siatkówka
Nikola Grbić obejmie reprezentację? Federacja poważnie zainteresowana
fot. Cyfrasport
Na zdjęciu Nikola Grbić

Po zwycięstwie w Lidze Mistrzów z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle trener Nikola Grbić stał się łakomym kąskiem dla europejskich gigantów. Niedawno objął stery w Sir Safety Perugia, ale na tym zmiany w jego życiu mogą się nie skończyć. Obecnie Serb jest przymierzany do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Bułgarii.

Bułgarzy wystartowali w tegorocznej edycji Ligi Narodów we włoskim Rimini, lecz nie mogą zaliczyć tego występu do udanych. Wygrali zaledwie 2 z 15 meczów, co nie zadowala bułgarskiej federacji. Jak informuje portal Marica.bg sytuacja ta mocno podważyła kompetencje dotychczasowego szkoleniowca Silvano Prandiego.

 

Władze zaczęły więc rozglądać się za jego następcą i w roli tej widzą Nikolę Grbicia. Co prawda prezes federacji Lubo Ganiew w wywiadze z Nova TV oficjalnie poinformował, że trener Prandi będzie pełnił swoje obowiązki jeszcze przez rok, czyli do zakończenia mundialu 2022, jednak doniesienia o zmianie nie biorą się znikąd.

 

ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Kaczmarek: Po ogłoszeniu kadry poleciały łzy, rzuciłem się w ramiona Muzajowi

 

21 lat temu Grbić był sercem reprezentacji Serbii, gdy ta zdobywała tytuł mistrza olimpijskiego. Przez bułgarskie media został również określony mianem wirtuoza. Wrażenie robi na nich także fakt, że 47-latek osiągał sukcesy nie tylko jako trener, ale też właśnie jako zawodnik.

 

Jak dalej rozwinie się sytuacja i czy władze klubu z Perugii, po doświadczeniach z Vitalem Heynenem, zgodzą się na podział obowiązków między klub i kadrę? 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie