Szwecja - Ukraina 1:1. Gol Emila Forsberga

Eiml Forsberg i jego koledzy z reprezentacji Szwecji cieszą się z gola na 1:1 w meczu z Ukrainą.

Tuż przed przerwą reprezentacja Szwecji doprowadziła do remisu 1:1 w meczu 1/8 finału Euro 2020 z Ukrainą. Po strzale Emila Forsberga i rykoszecie piłka wpadła do bramki naszych wschodnich sąsiadów.

W 43. minucie Szwedzi doprowadzili do wyrównania. Emil Forsberg doszedł do podania Alexandra Iasaka i uderzył z odległości 20 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od nóg Illii Zabarnyja i wpadła do bramki zmylonego Heorhija Buszczana.

Euro 2020 to najważniejsza piłkarska impreza tego roku. Turniej z udziałem 24 drużyn jest rozgrywany od 11 czerwca do 11 lipca w jedenastu miastach: Rzymie, Baku, Kopenhadze, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Amsterdamie, Glasgow, Sewilli, Budapeszcie, Monachium i Londynie. Reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Paulo Sousę, udział w turnieju zakończyła na fazie grupowej.