Wimbledon: Diego Schwartzman - Benoit Paire. Relacja i wynik na żywo

Diego Schwartzman i Benoit Paire dokończą rozpoczęty w poniedziałek mecz I rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Spotkanie zostało przerwane po dwóch setach, ponieważ plany pokrzyżował deszcz, później zapadały ciemności. Argentyńczyk jest w turnieju rozstawiony z "dziewiątką" i pokazuje wyższość nad Francuzem. Początkowe sety wygrał 6:3, 6:4 i prowadzi 2:0. Relacja i wynik na żywo meczu Diego Schwartzman - Benoit Paire na Polsatsport.pl.

Schwartzman i Paire wyjdą na kort numer 2, gdy zakończy się spotkanie Daniela Evansa z Feliciano Lopezem. Brytyjczyk i Hiszpan także mieli rywalizować w poniedziałek, ale nie pozwoliło na to spowodowane deszczem opóźnienie. Argentyńczyk i Francuz więc czekają, ich pojedynek powinien zacząć się około godziny 14:00.

Przed startem Wimbledonu eksperci twierdzili, że 32-letni Paire to jedna z największych obecnie tenisowych zagadek. Francuz ma ogromny talent, ale też nieokiełznany temperament, który często przeszkadza mu w skupieniu się na grze. W tym roku wygrał tylko dwa mecze, a w pierwszej rundzie mierzy się z jednym z najlepszych graczy na świecie. Po dwóch partiach przerwanego spotkania ze Schwartzmanem wiemy już nieco więcej. Choć Paire lepiej radzi sobie na trawie niż jego cztery lata młodszy rywal, to na razie zupełnie tego nie widać.

W ciągu dwóch ostatnich sezonów drobny Argentyńczyk ugruntował swoją pozycję w światowej czołówce. Obecnie jest 11. w rankingu ATP. Na nawierzchni trawiastej nigdy nie odnosił sukcesów, ale zapewnia, że ciężko pracuje, by się z nią "polubić". W spotkaniu z Paire uznano go za faworyta, być może także dlatego, że 46. obecnie rakieta świata wyraźnie straciła ostatnio zainteresowanie tenisem.

Po pierwszych partiach, które w poniedziałek udało się rozegrać, można sądzić, że wtorek będzie dla Schwartzmana "lekkim dniem w biurze". Jednak kto wie, być może przez noc Francuz "poukładał" sobie w głowie wszystkie klocki i w kolejnego seta rozegra z nieco większym zaangażowanie. Tylko to może przedłużyć jego nadzieję na awans do drugiej rundy.

Relacja i wynik na żywo meczu Diego Schwartzman - Benoit Paire na Polsatsport.pl. Mecz zacznie się około godziny 14:30.