Wimbledon: Trzysetowa przeprawa Ashleigh Barty z Carlą Suarez Navarro na otwarcie

Carla Suarez Navarro i Ashleigh Barty.

Liderka światowego rankingu tenisistek Ashleigh Barty rozegrała trzysetowy pojedynek już w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Australijka pokonała Hiszpankę Carlę Suarez Navarro 6:1, 6:7 (1-7), 6:1.

Barty i Suarez Navarro stworzyły na korcie centralnym ciekawe widowisko, które było pełne efektownych wymian. Pierwsza rakieta świata dała próbkę swoich umiejętności, grając w sposób bardzo urozmaicony. Dzięki temu zarówno pierwszego, jak i trzeciego seta wygrała bardzo pewnie. Hiszpanka - obecnie 138. na światowej liście, ale pięć lat temu była na niej szósta - w drugiej partii popisała się walecznością. Przy stanie 5:4 dla rywalki, która miała wówczas serwować, popisała się "breakiem". Potem zaś w tie-breaku, korzystające ze swojej broni w postaci jednoręcznego bekhendu, doprowadziła do remisu. W decydującej odsłonie faworytka nie dała jej już jednak szans.

Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego, schodząc z kortu, została pożegnana owacją na stojąco. W drugiej połowie kwietnia poinformowała o pokonaniu raka i zakończeniu leczenia. We wrześniu zdiagnozowano u niej chłoniaka Hodgkina (ziarnicę złośliwą) i przeszła sześciomiesięczną chemioterapię. Jej pierwszym po powrocie do rywalizacji startem był pod koniec maja wielkoszlemowym French Open, z którego także odpadła w pierwszej rundzie po trzysetowym meczu. Niespełna 33-letnia zawodniczka zapowiedziała, że zakończy karierę po igrzyskach w Tokio.

- To wojowniczka, świetna rywalka. Z pewnością będzie jej bardzo brakować - podkreśliła Barty.

Był to pierwszy mecz zawodniczki z antypodów na korcie trawiastym od dwóch lat. Nie widać u niej było śladów kontuzji biodra, z powodu której skreczowała w meczu drugiej rundy French Open z Magdą Linette.