Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potwierdziła udział

Siatkówka
Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potwierdziła udział
fot.
Po roku przerwy Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia wraca do siatkarskiego kalendarza

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w sierpniu rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Ostatnim sprawdzianem zespołu wicemistrza Polski i zwycięzcy Ligi Mistrzów przed startem PlusLigi będzie rozgrywany w Zalasewie XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Grupa Azoty ZAKSA to pierwsza z czterech drużyn, której udział w Memoriale ogłosili organizatorzy. Kolejne trzy poznamy w najbliższych tygodniach.

W ubiegłym roku z powodu pandemii XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia został odwołany. Jednak już w dniu ogłoszenia tej decyzji organizatorzy zapewniali, że natychmiast ruszają z pracą nad kolejną odsłoną tej cyklicznej imprezy. Teraz już wiemy, że odbędzie się ona w dniach 25-26 września 2021 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wybitny polski siatkarz prezesem Stali Nysa

 

Dla mieszkańców Wielkopolski będzie to trzecia okazja do podziwiania na żywo najlepszych siatkarzy. 

 

- Jesteśmy bardzo dumni, że w naszych skromnych progach będziemy gościć zawodników, których niezwykłe osiągnięcia śledziliśmy w telewizji. Głęboko wierzymy, że przed przyjazdem do nas, zdążą powiększyć swoją kolekcję medalową na Igrzyskach Olimpijskich i mistrzostwach Europy - powiedział Marian Szkudlarek, burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

Triumfatorzy Ligi Mistrzów w Memoriale

Wyobraźmy sobie, że polski klub piłkarski pokonuje w Lidze Mistrzów Real Madryt, Paris Saint Germain czy Bayern Monachium. Brzmi jak science-fiction? Nie w świecie siatkówki, w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów. W drodze po klubowy Puchar Europy Śliwka, Semeniuk, Kaczmarek czy Smith ogrywali najlepsze zespoły na świecie. Między innymi Cucine Lube Civitanova z Juantoreną, Lealem i Simonem, Zenit Kazań z Michajłowem, N’gapethem i Bednorzem czy Trentino Itas z Gianellim, Lucarellim i Lisinacem w składach. 

 

- Dziękuję Sebastianowi Świderskiemu za to, że ZAKSA ponownie przyjęła nasze zaproszenie oraz firmie Agrobex za nieustające wsparcie. Zachęcam kibiców siatkówki do szczepień przeciw COVID-19. Osoby zaszczepione nie wliczają się w obowiązujące limity. Jeśli chcemy zapełnić halę w Zalasewie jak w 2018 i 2019 roku, to jest to jedyna droga, aby było to możliwe - mówi Anna Sumelka, organizatorka XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Po ogłoszeniu kadry siatkarz płakał ze szczęścia

 

Dla siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozgrywany końcem września turniej będzie sprawdzianem dyspozycji przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. Podkreśla to prezes klubowych mistrzów Europy.

 

- Bardzo nam miło, że po raz kolejny otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Memoriale. Cieszymy się, że wracamy do normalności i mamy nadzieje, że w Zalasewie spotkamy się z kibicami. Dla naszego zespołu będzie to ostatni etap i możliwość sprawdzenia się przed rozpoczęciem zmagań ligowych. Do tego będziemy mogli rywalizować z bardzo mocnymi zespołami z Polski i zagranicy, tym bardziej moment rozgrywania turnieju z perspektywy zespołu plusligowego jest wręcz idealny - przyznał Sebastian Świderski.

 

Memoriał Arkadiusza Gołasia to siatkarski turniej towarzyski rozgrywany corocznie przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w Polsce. Jest organizowany w celu uczczenia pamięci tragicznie zmarłego reprezentanta Polski. Pierwszy turniej odbył się w 2006 roku.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie