Ważny moment dla Skry Częstochowa przed startem w Fortuna 1. Lidze. "To może mieć niebagatelne znaczenie"

Piłka nożna
Ważny moment dla Skry Częstochowa przed startem w Fortuna 1. Lidze. "To może mieć niebagatelne znaczenie"
fot. Skra.pl
Skra Częstochowa to beniaminek Fortuna 1. Ligi.

Skra Częstochowa to beniaminek najbliższego sezonu Fortuna 1 Ligi. Klub spod Jasnej Góry sprawił sporego kalibru niespodziankę, wygrywając baraże w eWinner 2. lidze, uzyskując historyczny sukces. Teraz nadszedł moment na budowę drużyny, która ma dzielnie walczyć na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Aby tak się stało potrzebne jest wsparcie nie tylko sponsorów, ale również lokalnych władz. Skra to klub, który z pewnością nie będzie mógł pochwalić się największym budżetem wśród pierwszoligowców. Wystarczy powiedzieć, że już w stawce drugoligowców częstochowianie dysponowali jednym z najniższych budżetów. Co można było dostrzec, pieniądze nie są najważniejsze, bo "Skrzacy" wywalczyli senscyjny awans, pokonując w decydującym boju barażowym KKS Kalisz aż 3:0, dodatkowo na jego terenie.

 

W ostatnich czasach dużo mówiło się o nie do końca najlepszych relacjach klubu z magistratem, dla którego kolejny częstochowski klub piłkarski z sukcesami to niewątpliwie problem natury finansowej. Od kilku lat Raków Częstochowa konsekwentnie rozwija swój projekt, efektem czego wicemistrzostwo i Puchar Polski wywalczone w zeszłym sezonie. Teraz do Rakowa dochodzi Skra, która zagra na zapleczu elity.

 

Zobacz także: Nie tylko Raków! W Częstochowie rośnie kolejna piłkarska potęga?

 

Do tej pory Skra nie mogła ubiegać się o miejskie dotacje z tytułu "promocji miasta poprzez piłkę nożną", ponieważ dotyczyła ona tylko klubów występujących w ekstraklasie i pierwszej lidze, czyli tak naprawdę jedynie Rakowa. Po awansie Skry scenariusz uległ zmianie, o czym poinformował klub na swojej stronie internetowej.

 

"Na fali awansu do Fortuna 1. Ligi Skra Częstochowa uzyskała możliwość ubiegania się o miejskie środki na promocję miasta poprzez sport – promocja poprzez piłkę nożną. Co oczywiste, postanowiliśmy z takiej możliwości skorzystać. We wtorek (29.06) o godzinie 12.00 miało miejsce otwarcie ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Przypominamy, że miasto na ten cel ma przeznaczone 1,5 miliona złotych.

 

O środki z tej puli mogą ubiegać się drużyny biorące udział w rozgrywkach ekstraklasy lub I ligi, w których uczestniczy minimum 16 drużyn w jednej grupie. Oferta Skry opiewa na kwotę 1 230 000 zł brutto. Drugą ofertę złożył Raków Częstochowa. Wnioskowana kwota przez klub z ulicy Limanowskiego to 1 490 000 zł brutto".

 

To z pewnością ważna informacja w kontekście budowania budżetu na grę w Fortuna 1. Lidze. Skra to klub, który jeszcze nie tak dawno znajdował się na peryferiach profesjonalnego futbolu. Progres jaki zanotował pod wodzą prezesów Artura Szymczyka i Piotra Wierzbickiego jest imponujący.

 

- To wielka nobilitacja dla nas, że zaszliśmy tak wysoko, iż możemy ubiegać się o środki z tej puli. Klub w XXI wieku przeszedł niesamowitą drogę od A klasy do 1. ligi. Te środki z miasta mogą mieć niebagatelne znaczenie dla naszego dalszego rozwoju - przyznał rzecznik prasowy Skry, Mariusz Rajek.

 

Warto zaznaczyć, że poprzedni sezon był wyjątkowy dla Skry, ponieważ obie sekcje - żeńskie i męskie wywalczyły awans do pierwszej ligi.

Krystian Natoński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie