Jest w Polsce fachowiec, który nauczy każdego piłkarskiego triku (WIDEO)

Piłka nożna
Jest w Polsce fachowiec, który nauczy każdego piłkarskiego triku (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Piotr Oleksik - nauczyciel piłkarskich sztuczek

Piotr Oleksik najpierw prezentuje poprzez media społecznościowe, jak robią to gwiazdy światowego futbolu. Później sam pokazuje krok po kroku, jak wykonać dany zwód lub trik piłkarski. Następnie każdy, kto przećwiczy tę sekwencję, jest w stanie sam naśladować pierwowzór. Czy to Cristiano Ronaldo, czy Leo Messi, czy Ronaldiho.

Piłkarskie Euro w pełni, a to zawsze okazja, by podglądać największe gwiazdy światowego futbolu. To również inspiracja do tego, by samemu szlifować umiejętności. Oczywiście pod okiem fachowca, który sam potrafi to robić. Na boiskach Akademii Piłkarskiej Green w Wólce Kozodawskiej, której założycielem jest m.in. były bramkarz Legii Arkadiusz Malarz, spotkaliśmy Piotra Oleksika, samouka z Łodzi, który grał kiedyś w piłkę, a teraz sam próbuje zarazić tą pasją innych. I nie chodzi wcale o mozolne zajęcia polegające na bieganiu. To szkoleniowiec, który jest w stanie odtworzyć i nauczyć zwody i triki prezentowane na co dzień przez największe gwiazdy futbolu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Doświadczony Chorwat wraca do PKO BP Ekstraklasy

 

U Oleksika, który założył freestylowy projekt Mekka Street, trenują najmłodsi, którzy dopiero nauczyli się kopać piłkę, ale również seniorzy grający na poziomie polskiej ekstraklasy. W Wólce Kozodawskiej Oleksik spotkał się z jednym z najmłodszych roczników i pokazał uczestniczącym w zajęciach kilka zwodów. Z jakim rezultatem? Popatrzcie na wideo dołączone do tego tekstu. Cały materiał zaprezentujemy w niedzielnej premierze magazynu „Atleci”.

 

Oleksik przygotował dla swoich podopiecznych specjalne karty, które po zeskanowaniu kodu QR pozwolą najpierw zobaczyć w akcji gwiazdy światowego futbolu, a później samemu próbować wykonać poszczególne triki.

 

- Przez wiele lat mojej działalności rozwinęło się to wszystko na tyle, że jeżdżę ze swoimi pokazami po całej Polsce. Nie jest tajemnicą, że gra jeden na jeden to największa bolączka naszych piłkarzy. Wziąłem się więc za naukę zwodów, najważniejsze, by były one praktyczne i można było je zastosować podczas meczu. Istotą sprawy jest również nie bać się wchodzić w pojedynki. Młodzi piłkarze marzą, by grać jak Messi, Ronaldo, czy teraz Robert Lewandowski. Ja im to daję. Uczę już pięciolatków, dzieci są zdolne, nie mają ograniczeń, muszą poczuć grę. W swojej karierze wybrałem zagrania 40 najlepszych piłkarzy świata i teraz przekładamy to na boisko ze swoimi podopiecznymi - mówi nam Oleksik.

 

Przemysław Iwańczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie