Wielki dramat słynnego siatkarza! Dmitrij Muserski nie zagra na igrzyskach w Tokio

Siatkówka
Wielki dramat słynnego siatkarza! Dmitrij Muserski nie zagra na igrzyskach w Tokio
fot. Cyfrasport

Trener reprezentacji Rosji siatkarzy Tuomas Sammelvuo ogłosił listę czternastu zawodników, z których wybierze ostateczną dwunastkę na olimpijski turniej w Tokio. W tej grupie nie znalazł się Dmitrij Muserski, który z powodu kontuzji opuści kolejne igrzyska.

Dmitrij Muserski to bohater finałowego starcia z Brazylią na igrzyskach w Londynie (2012). W tamtym meczu zmienił pozycję ze środkowego na atakującego, co w znacznym stopniu przyczyniło się do zwycięstwa Rosjan 3:2 i wywalczenia przez nich olimpijskiego złota. Później słynny siatkarz miał jednak pecha do igrzysk. W Rio De Janeiro nie wystąpił z powodu kontuzji kolana. Teraz ominie go również wyprawa do Tokio. Zaliczył bardzo dobry sezon ligowy w Japonii – wywalczył mistrzostwo z Suntory Sunbirds. Nie będzie mu jednak dane wrócić tam w barwach reprezentacji Rosji...

 

Zobacz także: Siatkarska dominacja! Polska zdemolowała Rosję w Lidze Narodów

 

W obecnej edycji Ligi Narodów Muserski występował zarówno na pozycji środkowego, jak i atakującego. Nie grał jednak wiele, bo pojawił się na parkiecie zaledwie w pięciu meczach Sbornej. Przyczyną była kontuzja stawu łokciowego, która nękała go jeszcze przed wyprawą do Rimini. Uraz pogłębił się w trakcie trwania turnieju i Muserski musiał opuścić drużynę. Wrócił do Moskwy, gdzie przeszedł dogłębne badania lekarskie. Kontuzja ręki okazała się na tyle poważna, że siatkarza zabrakło w "14" ogłoszonej przez trenera Sammelvuo.

 

– Na szczęście operacja nie będzie potrzebna, ale powrót do zdrowia zajmie dużo czasu – przyznał siatkarz w rozmowie ze sport-express.ru. – Wszystko stało się jasne już w Rosji, po badaniu. Tam, w Rimini, jeszcze wierzyłem, że można coś zrobić – dodał.

 

W cieniu dramatu słynnego siatkarza, poznaliśmy nazwiska czternastu siatkarzy, z których zostanie wyłoniona dwunastoosobowa kadra na Tokio. Trener Sammelvuo ostateczną decyzję podejmie tuż przed wyjazdem do Japonii. Można przypuszczać, że z tej grupy selekcjoner skreśli jednego środkowego i jednego libero.

 

rozgrywający: Igor Kobzar, Paweł Pankow.
przyjmujący: Denis Bogdan, Dmitrij Wołkow, Jegor Kluka, Jarosław Podlesnych
atakujący: Maksim Michajłow, Wiktor Poletajew.
środkowi: Artiom Wolwicz, Ilja Własow, Iljas Kurkajew, Iwan Jakowlew.
libero: Walentin Gołubiew, Jewgienij Baranow.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Iran 3:0. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie