Wimbledon: Kubot i Melo awansowali do kolejnej rundy

Łukasz Kubot i Marcelo Melo.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w trzech setach parę Nathaniel Lammons/Jack Withrow. Polak i Brazylijczyk triumfowali 6:4, 5:7, 6:4 i awansowali do 1/16 finału Wimbledonu, jeśli chodzi o zmagania deblowe.

Kubot i Melo w pierwszym secie wygrali 6:4, przełamując rywali na 3:2. Gdy wydawało się, że wygrają spotkanie 2:0 w setach, w drugiej partii lepsi byli przeciwnicy. Lammons/Withrow również przełamali rywali raz - w gemie na 7:5, gdy Kubot i Melo nie porozumieli się w akcji pod siatką.

W decydującym secie ponownie kluczowe było przełamanie - tym razem Polak i Brazylijczyk przełamali rywali na 5:4. W ostatnim gemie meczu wygrali do zera przy własnym podaniu i zameldowali się w kolejnej rundzie Wimbledonu.

Polsko-brazylijski duet w 2017 roku triumfował w Wimbledonie. Po poprzednim sezonie doświadczeni gracze zakończyli po czterech latach stałą współpracę, ale w tym roku wystąpili już razem w wielkoszlemowym French Open. W Paryżu odpadli w pierwszej rundzie.

Kubot/Melo - Lammons/Withrow 6:4, 5:7, 6:4