Dawid Konarski: Chcę wrócić do reprezentacji

Siatkówka
Dawid Konarski: Chcę wrócić do reprezentacji
fot. Cyfrasport
Dawid Konarski chce znów zagrać w reprezentacji Polski.

– Będę chciał grać jak najlepiej, żeby wrócić do reprezentacji. Jak już wspominałem, chciałbym skończyć tę przygodę reprezentacyjną na swoich warunkach, po którymś z turniejów, gdy sam powiem, że to jest ten ostatni i wtedy chcę się z tą kadrą pożegnać, a nie tak, jak to miało miejsce w tym sezonie – powiedział Dawid Konarski po transferze do Aluron CMC Warty Zawiercie.

Pozyskanie Dawida Konarskiego to jeden z najciekawszych transferów ekipy z Zawiercia. 31-letni atakujący o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Mateuszem Malinowskim. Doświadczony zawodnik nie ukrywa, że chce walczyć z tym klubem o medale sezonu 2021/22.

 

Zobacz także: Dawid Konarski nowym atakującym Aluron CMC Warty Zawiercie

 

– Drużyna, która tutaj powstaje, była głównym powodem mojej decyzji. Obecność trenera, który też napierał, żebym się w tej drużynie pojawił. Ja również, wiedząc, jaki zespół tu się szykuje, też chciałem swoją osobą pomóc w walce o historyczny wynik. Nie ukrywam, że ostatni sezon był dużo poniżej oczekiwań moich i byłego klubu, więc mam nadzieję wrócić na zwycięską ścieżkę, być w play-offach i walczyć do ostatniej piłki tego sezonu o medale – zaznaczył Konarski w rozmowie z klubowym portalem.

 

– Przychodzę tutaj grać jak najwięcej, więc mam nadzieję, że zdrowie pozwoli. Teraz czuję się bardzo dobrze fizycznie, więc oby tylko kontuzje nas omijały – i mnie, i każdego z chłopaków, bo musimy w zdrowiu przejść przez ten długi, ciężki sezon. Oczywiście, chcę spędzać jak najwięcej czasu na boisku i swoją grą nieść drużynę do kolejnych zwycięstw – dodał.

 

Po słabszym sezonie w Cerrad Enea Czarnych Radom, Konarski nie zdołał zakwalifikować się do reprezentacji Polski na Ligę Narodów. Dwukrotny mistrz świata nie składa jednak broni. W Zawierciu chce się odbudować i powalczyć o miejsce w kadrze biało-czerwonych w przyszłym sezonie.

 

– Mam taką nadzieję, tylko to jeszcze melodia dalekiej przyszłości. Zobaczymy, kto będzie trenerem reprezentacji, czy zostanie Vital, czy będzie nowy selekcjoner i czy będzie mnie widział w swojej wizji zespołu. Ja będę robił wszystko, żebyśmy osiągnęli jako drużyna jak najlepszy wynik. Indywidualnie też oczywiście będę chciał grać jak najlepiej, żeby do tej reprezentacji wrócić. Jak już wspominałem, chciałbym skończyć tę przygodę reprezentacyjną na swoich warunkach, po którymś z turniejów, gdy sam powiem, że to jest ten ostatni i wtedy chcę się z tą kadrą pożegnać, a nie tak, jak to miało miejsce w tym sezonie – powiedział atakujący.

RM, Polsat Sport, aluroncmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie