Nowość w Fortuna 1 Lidze! Sędziowie skorzystają z systemu VAR

Piłka nożna
Nowość w Fortuna 1 Lidze! Sędziowie skorzystają z systemu VAR
fot. Cyfrasport
W sezonie 2021/2022 sędziowie będą mogli korzystać z systemu VAR.

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdziła decyzję o wykorzystaniu systemu VAR (Video Assistant Referee) w meczach pierwszej ligi w sezonie 2021/2022 - poinformowano w komunikacie. Rozgrywki rozpoczną się w terminie 31 lipca - 1 sierpnia.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że system VAR zostanie wdrożony do rozgrywek pierwszej ligi już od sezonu 2021/2022. Oznacza to, że jesteśmy jedną z pierwszych federacji w Europie, która będzie korzystała z tej technologii na dwóch poziomach rozgrywek krajowych: zarówno w Ekstraklasie, jak i w pierwszej lidze. Będziemy także jedynym związkiem piłkarskim w Europie, który w 100 procentach finansuje ten system. Inwestycja w VAR w pierwszej lidze to kolejna inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, wpisująca się w długofalowy plan budowania prestiżu i rozwoju tych rozgrywek" - przyznał sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Hajto zachwycony Romelu Lukaku. "Nie wiem, czy ktoś będzie w stanie go powstrzymać"

 

Z kolei prezes zarządu Fortuna 1. Ligi Marcin Janicki dodał: "Wprowadzenie technologii VAR na pierwszoligowe boiska to kolejny dowód na to, że Fortuna 1. Liga rozwija się w odpowiednim kierunku. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie pozytywie wpłynie na ocenę naszych rozgrywek. Dziękujemy Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za zaangażowanie się w ten temat i podniesienie jakości pierwszoligowych meczów".

 

Pierwszoligowe rozgrywki rozpoczną się na przełomie lipca i sierpnia. Jedyny spadkowicz z ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała na inaugurację zagra na wyjeździe z beniaminkiem - Górnikiem Polkowice. Inne kluby, które awansowały z drugiej ligi to GKS Katowice i Skra Częstochowa. Również na własnych obiektach zmierzą się, odpowiednio, z Resovią Rzeszów i Koroną Kielce.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie