Ons Jabeur: Kim jest rywalka Igi Świątek na Wimbledonie?

Wimbledon: Kim jest Ons Jabeur, rywalka Igi Świątek?

Ons Jabeur będzie rywalką Igi Świątek w czwartej rundzie turnieju Wimbledon. Kim jest Ons Jabeur? Ile ma lat? Świątek - Jabeur - jaki jest bilans meczów tych dwóch zawodniczek?

Jabeur w piątek sprawiła ogromną niespodziankę, eliminując z Wimbledonu rozstawioną jedenastym Garbine Muguruzę. Jabeur triumfowała 5:7, 6:3, 6:2 i wywalczyła awans do kolejnej rundy, gdzie spotka się z najlepszą polską tenisistką.

Kim jest Jabeur? Tenisistka pochodzi z Tunezji, gdzie urodziła się w sierpniu 1994 roku. Jabeur jest więc starsza od Świątek o pięć lat. W 2011 roku sięgnęła po wygraną w juniorskim turnieju Roland Garros.

Jeśli chodzi o zmagania profesjonalnie wśród seniorek, Jabeur zadebiutowała w 2010 roku. Najwyżej w rankingu WTA była na 24. miejscu. W 2021 roku została pierwszą tenisistką z krajów arabskich, która triumfowała w turnieju WTA. W finale Birmingham Classic pokonała Darię Kasatkinę 7:5, 6:4.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ons Jabeur أنس جابر (@onsjabeur)

W tegorocznym Wimbledonie, oprócz pokonania Muguruzy, wyeliminowała też między innymi słynną Venus Williams. Wygrała 2:0, w drugim secie pokonując rywalkę 6:0.

Świątek i Jabeur w przeszłości miały okazję wspólnie trenować, ale też zmierzył się w bezpośrednim spotkaniu. W lipcu 2019 roku w turnieju w Waszyngtonie górą była Polka. Jabeur wygrała pierwszego seta 6:4, ale w kolejnych musiała uznać wyższość zawodniczki z Raszyna - 4:6, 4:6.

Spotkanie Świątek - Jabeur zaplanowane jest na poniedziałek. Transmisje meczów Wimbledonu na sportowych antenach Polsatu, Ipla TV i Polsatsport.pl.