Polska – Niemcy na początek! Terminarz ME siatkarek zatwierdzony

Siatkówka
Polska – Niemcy na początek! Terminarz ME siatkarek zatwierdzony
fot. Cyfrasport
Kiedy i z kim Polki zagrają w finałach ME 2021.

Terminarz mistrzostw Europy siatkarek 2021 został zatwierdzony przez CEV. Impreza zostanie rozegrana w czterech krajach, rozpocznie się 18 sierpnia i potrwa do 4 września. Polki rozpoczną rywalizację meczem z Niemkami.

W mistrzostwach Europy siatkarek 2021 wystąpią 24 reprezentacje, podzielone na cztery grupy po sześć drużyn. Turniej, podobnie jak poprzednią edycję, zorganizują cztery państwa: Serbia, Bułgaria, Chorwacja oraz Rumunia.

 

Zobacz także: Wyniki losowania grup ME siatkarek 2021

 

Reprezentacja Polski swe mecze w pierwszej fazie turnieju będzie rozgrywać w Płowdiw w Bułgarii. Rywalkami w grupie B będą kolejno: Niemcy (czwartek, 19 sierpnia), Grecja (piątek, 20 sierpnia), Czechy (sobota, 21 sierpnia), Hiszpania (poniedziałek, 23 sierpnia) oraz Bułgaria (środa, 25 sierpnia).

 

 

Do 1/8 finału awansują po cztery najlepsze ekipy z każdej z grup. Jeśli Polki wyjdą z grupy, pierwszy mecz drugiej rundy oraz ewentualny ćwierćfinał również rozegrają w Płowdiw. Spotkania 1/8 finału zaplanowano na 28-30 sierpnia, ćwierćfinały zostaną rozegrane 31 sierpnia i 1 września. Decydujące mecze odbędą się w Belgradzie 3 września (półfinały) oraz 4 września (mecze o medale).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie