Euro 2020: Czechy - Dania 0:2. Gol Kaspera Dolberga

Kasper Dolberg wpisał się na listę strzelców w meczu z Czechami.

W 42. minucie gry Duńczycy podwyższyli wynik meczu z Czechami. Gola na 2:0 zdobył Kasper Dolberg. Asystował Joakim Maehle, który efektownie dośrodkował piłkę w pole karne zewnętrzną częścią stopy.

Tuż przed przerwą Duńczycy podwyższyli prowadzenie. Świetnym podaniem ze skrzydła popisał się Maehle. Podanie w polu karnym przeciął Dolberg. Napastnik OGC Nice trafił do siatki i mieliśmy 2:0. Duńczycy zdobyli tzw. "gola do szatni".

Euro 2020 to najważniejsza piłkarska impreza tego roku. Turniej z udziałem 24 drużyn jest rozgrywany od 11 czerwca do 11 lipca w jedenastu miastach: Rzymie, Baku, Kopenhadze, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Amsterdamie, Glasgow, Sewilli, Budapeszcie, Monachium i Londynie. Reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Paulo Sousę, udział w turnieju zakończyła na fazie grupowej.