Euro 2020: Czechy - Dania. "Duński Dynamit" zagra w półfinale!

Kasper Dolberg wpisał się na listę strzelców w meczu z Czechami.

Duńczycy pokonali Czechów 2:1 w meczu ćwierćfinałowym Euro 2020. Podopieczni Kaspera Hjumlanda wystąpią w półfinale turnieju. Gole dla reprezentacji Danii zdobyli Thomas Delaney i Kasper Dolberg. Honorową bramkę dla Czechów strzelił Patrik Schick.

Duńczycy bardzo szybko wyszli na prowadzenie. W piątej minucie gry piłkę z na rożnika boiska w pole karne posłał Jens Stryger Larsen. Delaney uciekł spod opieki obrońców i strzałem głową pokonał Tomasa Vaclika.

Po bramce tempo gry spadło. Czesi odpowiedzieli dopiero w 21. minucie gry. Niezłą okazję do zdobycia gola miał Tomas Holes, ale dobrze interweniował Kasper Schmeichel. Niemniej jednak brakowało klarownych sytuacji bramkowych.

Tuż przed przerwą Duńczycy podwyższyli prowadzenie. Świetnym podaniem ze skrzydła popisał się Joakim Maehle. Podanie w polu karnym przeciął Kasper Dolberg. Napastnik OGC Nice trafił do siatki i mieliśmy 2:0. Rezultat nie uległ już zmianie. Reprezentacja Danii zeszła na przerwę z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron Czesi ruszyli do ataku. W ciągu zaledwie kilku minut mieli kilka sytuacji bramkowych. W końcu dopięli swego w 49. minucie, gdy dośrodkowanie Vladimira Coufala wykorzystał Patrik Schick. Napastnik Bayeru Leverkusen skierował piłkę do siatki i nasi południowi sąsiedzi zmniejszyli straty do rywali.

W kolejnej fazie meczu Duńczycy uspokoili i opanowali sytuację na boisku. Blisko podwyższenia prowadzenia byli w 78. minucie, gdy Vaclik świetnie obronił strzał Yussufa Poulsena. Kilka minut później pojedynek "sam na sam" z czeskim bramkarzem przegrał Maehle.

Do końca meczu wynik się nie zmienił. Duńczycy dowieźli jednobramkowe prowadzenie i zapewnili sobie udział w półfinale, w którym zmierzą się ze zwycięzcą meczu Anglia - Ukraina.

Czechy - Dania 1:2 (0:2)

Bramki: Schick 49 - Delaney 5, Dolberg 42

Czechy: Tomas Vaclik - Vladimir Coufal, Ondrej Celustka (65. Jakub Brabec), Tomas Kalas, Jan Boril - Lukas Masopust (46. Michael Krmencik), Tomas Holes (46. Jakub Jankto), Antonin Barak, Tomas Soucek, Petr Sevcik (80. Vladimir Darida) - Patrik Schick (79. Matej Vydra)

Dania: Kasper Schmeichel - Andreas Christensen (81. Joachim Andersen), Simon Kjaer, Jannik Vestergaard - Jens Stryger Larsen (71. Daniel Wass), Pierre Emile Hoejbjerg, Thomas Delaney (81. Mathias Jensen), Joakim Maehle - Martin Braithwaite, Kasper Dolberg (59. Yussuf Poulsen), Mikkel Damsgaard (60. Christian Noergaard)