Wimbledon: Magda Linette przegrała w trzeciej rundzie

Magda Linette – Paula Badosa 7:5, 2:6, 4:6.

Magda Linette przegrała w trzech setach z Hiszpanką Paulą Badosą w meczu trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Wimbledonu. W kolejnym spotkaniu zwyciężczyni zmierzy się z Karoliną Muchovą z Czech.

Pojedynek Polki z rozstawioną z "30" Badosą został przerwany na blisko półtorej godziny z powodu deszczu w pierwszym secie przy stanie 4:2 dla Hiszpanki. Linette zdołała odrobić straty w tej partii i wygrała 7:5. W drugim secie, przy stanie 1:4 Linette musiała skorzystać z przerwy medycznej. Nie była jednak w stanie przeciwstawić się rywalce i wyraźnie uległa 2:6. W trzeciej odsłonie tego meczu Polka prowadziła już 3:0, ale Badosa wyrównała na 3:3 i wygrała zaciętą końcówkę.

Linette po raz drugi w karierze zatrzymała się na trzeciej rundzie Wimbledonu. Takie samo osiągnięcie zanotowała w poprzedniej edycji tej imprezy w 2019 roku. Ten etap rozgrywek to jej najepszy rezultat również w pozostałych imprezach wielkoszlemowych – Australian Open (2018), French Open (2017, 2021), US Open (2018).

W tegorocznej edycji Wimbledonu Linette zaprezentowała się również w deblu. Wspólnie z Alicją Rosolską przegrały w I rundzie z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok i Japonką Makoto Ninomiyą 4:6, 6:3, 7:9.

Awans do 1/8 finału w singlu wywalczyła wcześniej Iga Świątek. Rozstawiona z "siódemką" Polka ograła bez straty seta Rumunkę Irinę-Camelię Begu 6:1, 6:0. Kolejną rywalką Świątek będzie Tunezyjka Ons Jabeur (21.). Na tym etapie turnieju wystąpi również Hubert Hurkacz, który w sobotę pokonał Aleksandra Bublika 6:3, 6:4, 6:2 z Kazachstanu.