Erik Shoji nowym siatkarzem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Siatkówka
Erik Shoji nowym siatkarzem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
fot. PAP
Erik Shoji podpisał kontrakt z klubem PlusLigi.

Erik Shoji został oficjalnie nowym siatkarzem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Reprezentant Stanów Zjednoczonych zastąpi w drużynie wicemistrzów Polski na pozycji libero Pawła Zatorskiego.

O tym, że Zatorski odejdzie z ZAKSY, mówiło się od wielu miesięcy. Informowano także wówczas, że jego następcą zostanie Shoji. Jak się okazało, plotki medialne w tym przypadku znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Zatorski podpisał kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów, a do Kędzierzyna-Koźla zawitał Shoji.

 

ZOBACZ TAKŻE: To on zastąpi Toniuttiego! ZAKSA ogłosiła transfer rozgrywającego

Pochodzący z Honolulu zawodnik w swojej karierze siatkarskiej grał między innymi w klubach z Niemiec, Rosji czy Włoch. Jego ostatnim pracodawcą był rosyjski Fakieł Nowy Urengoj, gdzie występował od 2018 roku.

 

Shoji to reprezentant USA od 2013 roku. Wraz z kolegami sięgnął między innymi po triumf w Lidze Światowej w 2014 roku czy brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

 

31-latek jest kolejnym siatkarzem, którego przed sezonem 2021/2022 zakontraktowali szefowie ZAKSY. Wcześniej umowy z wicemistrzami Polski podpisali rozgrywający Michał Kozłowski oraz Marcin Janusz i środkowy Tomasz Kalembka.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie