Internauci oburzeni zachowaniem Christiana Pulisica. "Zacznij używać mózgu"

Piłka nożna
Internauci oburzeni zachowaniem Christiana Pulisica. "Zacznij używać mózgu"
Fot. Instagram
Christian Pulisic

Christian Pulisic popisał się wyjątkową nieodpowiedzialnością i głupotą. Piłkarz Chelsea żonglował piłkę nad zagrożonym gatunkiem drapieżnej ryby po czym wpadł do wody uderzając ją. Nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościowych, a internauci nie zostawili na nim suchej nitki.

Pulisic nie występuje w żadnych rozgrywkach przerwy letniej sezonu piłkarskiego, a wolny czas wykorzystuje na podróże. W trakcie jednej z nich popłynął w rejs podziwiając m.in. zagrożone gatunki ryb. Zawodnik Chelsea nie poprzestał jednak na oglądaniu zwierząt, ale zdecydował się usiąść na burcie i... żonglować piłką nad drapieżnym goliatem atlantyckim.


Potężna ryba, która w naturalnym środowisku osiąga nawet 2,7 metra długości oraz 600 kilogramów wagi została złapana na przynętę i trzymana na burcie podczas gdy zawodnik siedzący na pokładzie odbijał nad nią piłkę. Cała sytuacja, mimo że całkiem ryzykowna i nieodpowiedzialna, zakończyłaby się pewnie bez echa, gdyby nie fakt, że w trakcie wykonywania trików z piłką amerykański zawodnik wpadł do wody wprost na rybę. Wideo z upadkiem zostało udostępnione w serwisie Instagram.

 


ZOBACZ TAKŻE: Media i kibice w Hiszpanii pełni obaw przed półfinałem z Włochami


Warto przy tym wspomnieć, że Pulisic nie tylko mógł skrzywdzić zagrożony gatunek, ale także samego siebie. Goliat atlantycki, znany również jako "Itajara goliat" jest drapieżnikiem, który na równi z rekinami bezpośrednio zagraża ludziom. Takie zachowanie wzburzyło internautów, którzy mimo całej sympatii do piłkarza, znacznie bardziej współczuli rybie.


"Może pewnego dnia zaczniesz używać mózgu" oraz "Dziwne i wyjątkowo głupie" to tylko jedne z najłagodniejszych komentarzy internautów. W sprawę włączyli się także przedstawiciele organizacji środowiskowych, które jasno krytykują zachowanie Pulisica.

 


Pulisic to reprezentant USA i zawodnik Chelsea. Razem z londyńskim klubem w sezonie 2020/21 zdobył najcenniejsze europejskie trofeum wygrywając Ligę Mistrzów.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie