Piękny gest Bartosza Zmarzlika. Przekazał złoty medal na licytację

Żużel
Piękny gest Bartosza Zmarzlika. Przekazał złoty medal na licytację
fot. Cyfrasport
Bartosz Zmarzlik przekazał złoty medal mistrzostw świata na licytację.

Bartosz Zmarzlik po raz kolejny pokazał swoją klasę, tym razem poza torem. Dwukrotny mistrz świata na żużlu przekazał na licytację złoty medal za zwycięstwo w cyklu Grand Prix. Zebrana kwota zostanie przekazana na rehabilitację dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

Żużlowiec Moje Bermudy Stali Gorzów nie przechodzi obojętnie obok ludzkiej krzywdy. Postanowił pomóc bratanicy sędziego Pawła Słupskiego, oddając na licytację złoty medal cyklu Grand Prix.

 

ZOBACZ TAKŻE: PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław pokonała Motor Lublin

 


"Przekazuję rzecz dla mnie niebywale ważną, o której marzyłem od dziecka i do której dążyłem krok po kroku – to złoty medal za zwycięstwo w mistrzostwach świata. Postanowiłem przekazać go na licytację, by pomóc Ninie, która jest na starcie swojego życia i również ma swoje marzenia. Pomóżmy, aby miała szansę je spełniać" - apelował najlepszy polski zawodnik.

 

To nie pierwszy taki gest 26-latka. W przeszłości przekazywał na licytację m.in. kaski i gogle. Do tej pory na aukcji nie oddano jednak tak wartościowej nagrody, jak złoty krążek Grand Prix. Cena wywoławcza medalu to 20 tysięcy złotych.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie